MENU

Ford Puma – rozmiar bez zmian

Fiat Ducato Electric – odpowiedź na potrzeby rynku

27 czerwca 2019 Great news! Autor:

Kia XCeed – dmuchaniec

Świat motoryzacji crossoverami stoi, swoją premierą ma kolejne auto tego typu. Tym razem jeszcze głębiej w rynek wejdzie Kia.

Jeżeli uważacie, że Kia do tej pory miała wystarczająco dużo crossoverów i SUVów w ofercie, to zdaje się, że Koreańczycy dają Wam do zrozumienia, że się myliliście. XCeed to kolejne auto, które wraz z modelami takimi jak Niro, Stonic czy Sportage będzie starać się odebrać klientów konkurencji.

XCeed bazuje na rozwiązaniach technologicznych popularnego modelu Ceed. Jednak w stosunku do niego został powiększony o odpowiednio: 8,5 cm na długość, 4,3 cm na wysokość, 2,6 cm na szerokość. Dodatkowo XCeed ma podniesione w stosunku do Ceeda zawieszenie o nieco ponad 4 cm, które dodatkowo zostało inaczej zestrojone. Jak zapewnia producent, crossover jest bardziej komfortowy dzięki większej sile amortyzowania o odpowiednio 7% w przypadku przedniej osi oraz 4% w przypadku tyłu.

Pod maską znajdą się dobrze znane z Ceeda silniki benzynowe oraz jeden Diesel. Benzyniaki będą mieć pojemność 1.0, 1.4 oraz 1.6. Ostatnia odmiana będzie dysponować mocą ponad 200 koni mechanicznych. Diesel ma pojemność 1.6 i generuje w zależności od wariantu 115 lub 136 koni mechanicznych. Wszystkie jednostki współpracują ze skrzynią sześciobiegową, opcją jest przekładnia automatyczna o siedmiu przełożeniach. W późniejszym okresie do oferty wejdzie także odmiana hybrydowa.

Do salonów XCeed trafi jesienią, ceny nie są jeszcze znane. Nowa Kia produkowana będzie podobnie jak model Ceed na Słowacji.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij