MENU

Skoda Fabia przejdzie facelifting

Hyundai zapowiada nowe Santa Fe

24 stycznia 2018 Great news! Autor:

Kia Rio GT Line – make up

Coraz sprawniej radzący sobie w Europie producent aut z Korei Południowej zapowiada nową odmianę swojego auta z segmentu B.

Kia Rio nowej generacji jest na rynku od zeszłego roku. Samochód konkuruje na rynku z takimi konstrukcjami jak Renault Clio czy bliźniaczy Hyundai i20. Kia postanowiła jednak rzucić rękawicę w kierunku takich aut jak Ford Fiesta ST Line oraz Volkswagen Golf R Line. Nowy pakiet stylistyczny na sprawić, że kierowca małego koreańskiego auta poczuje się trochę bardziej wyjątkowo.

2018-kia-rio-gt-line-02 2018-kia-rio-gt-line-03

Cichociemna Kia zyskała nowe zderzaki z charakterystycznymi światłami przeciwmgłowymi LED, inaczej zaprojektowane progi oraz nowy tylny zderzak. Cechą charakterystyczną wersji GT Line jest podwójna końcówka układu wydechowego. Dodatkowo Rio w opisywanej odmianie zostało przyozdobione czarnymi wstawkami stylistycznymi oraz chromowanymi obramowaniami szyb. Specjalnie dla wersji GT Line dostępne są także 17-calowe obręcze ze stopów lekkich. We wnętrzu znalazły się akcenty stylistyczne z czerni fortepianowej oraz plastików udających włókno węglowe. Kierownica została obszyta specjalną skórą.

2018-kia-rio-gt-line-05

Niestety Kia nie przewidziała zmian technicznych dla Rio GT Line. Oznacza to, że auto nadal będzie mogło być wyposażone w silniki wolnossące o pojemności 1,25 lub 1,4 litra, albo turbodoładowaną jednostkę o pojemności 1 litra (dostępna w drugiej połowie bieżącego roku). Warto dodać, że Rio stało się częścią nie tak małej rodziny modeli, które oferowane są w odmianie GT Line, w jej skład wchodzą: Picanto, Sportage, Optima i Sorento.

Premiera nowej odmiany Kii Rio odbędzie się podczas zbliżających się targów w Genewie.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij