MENU

Elektryczna Honda HR-V już za rok

Mercedes-AMG A35 zapowiedziany

13 września 2018 Great news! Autor:

Kia ProCeed – praktycznie i atrakcyjnie

Zapomnijcie o trudnej do zapamiętania nazwie pro_cee’d i trzydrzwiowym nadwoziu, Kia wprowadza do sprzedaży model, który może sporo namieszać na rynku.

ProCeed to samochód, który w zasadzie nie ma obecnie konkurenta na rynku. Nie jest to bowiem standardowe kombi, a bardziej shooting brake. Oznacza to, że Kii najbliżej do… Mercedesa CLA Shooting Brake.

Niezależnie jednak od tego warto zwrócić uwagę, że marka z Korei wykazuje się sporą odwagą. ProCeed będzie bowiem uzupełniał gamę modelu Ceed, w której skład już teraz wchodzi klasyczne kombi. Dlatego ProCeed będzie od niego niższy oraz dłuższy. Nadwozie ma bardziej smukły kształt, zakończone jest spojlerem, a w dodatku model będzie oferowany tylko w dwóch wersjach: GT Line oraz zupełnie nowej – GT. To ma odróżniać go nie tylko stylem, ale i charakterem od bardziej zachowawczego brata.

Pod atrakcyjnym nadwoziem Kia jednak ukryła niezłe właściwości przewozowe. Jak zapewnia producent, przestrzeń w bagażniku będzie niemal taka sama jak w kombi (różnica 6 litrów na niekorzyść ProCeeda). Do tego dochodzi kwestia miejsca dla pasażerów z tyłu – tego ma być równie dużo. My jednak mamy małe obawy co do miejsca nad głową – tego może być ze względu na opadającą linię dachu mniej. Nie wyprzedzajmy jednak faktów.

A fakty są takie, że ProCeed pod maską będzie mógł mieć te same silniki co standardowy Ceed: benzynowe jednostki o pojemnościach 1.0 oraz 1.4 i Diesla 1.6. Nowością jest jednak jednostka benzynowa 1.6 współpracująca ze skrzynią manualną lub automatyczną. Ma ona generować 201 koni mechanicznych i 265 Nm momentu obrotowego. Kia będzie ten silnik oferować także w Ceedzie – auta wyposażone w tę jednostkę będą sprzedawane tylko i wyłącznie w wersji GT, ale nie w nadwoziu kombi. Ten zabieg ma przerzucić potencjalnych klientów właśnie w stronę nowego modelu.

Kia ProCeed będzie mieć swoją premierę podczas zbliżających się targów w Paryżu. Oprócz niej zadebiutuje także standardowy Ceed w wersji GT.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij