MENU

Mercedes-AMG GT 43 4-Door – opcja budżetowa

Mercedes-Benz Unimog – TIRy na tory!

18 września 2018 Great news! Autor:

Kia e-Niro – crossover na miarę naszych czasów

Wiele samochodów elektrycznych często określa się pojazdami przyszłości. Kia tymczasem przedstawia model twardo stąpający w realiach dnia codziennego.

Kia postanowiła zastosować atak wyprzedzający i zrobiła to w perfekcyjny sposób. Po premierze modelu Niro EV w Azji i Ameryce przyszła pora na odmianę dla Europy. Nazywa się nieco inaczej, bo skrót EV zniknął na rzecz przedrostka „e”, jednak rozwiązania technologiczne są w aucie te same. Po pierwsze – elektryczny crossover Kii będzie mieć zaskakująco duży zasięg. Podczas gdy wielu producentów po zmianie normy pomiaru energii z NEDC na WLTP musiało zmienić swoje hasła reklamowe, to Kia dumnie będzie mogła się pochwalić, że zgodnie z nową normą e-Niro przejedzie blisko 500 kilometrów na jednym ładowaniu w cyklu mieszanym.

Wszystko dzięki ogromnej baterii o pojemności 64 kWh, która zasila silnik o mocy około 200 koni mechanicznych. Wszystkie elektryczne rumaki trafiają na przednią oś, samochód wyposażony w taki układ napędowy przyspieszy do pierwszej „setki” w 7,8 sekundy. Kia jednak przygotowała także drugą wersję e-Niro, która będzie dysponować baterią o pojemności 39,2 kWh, silnikiem o mocy około 135 koni mechanicznych i przyspieszeniem o dwie sekundy gorszym względem odmiany mocniejszej. Jak zapewnia producent, dzięki szybkiej ładowarce auto będzie można naładować do poziomu 80% w około 50 minut.

Ciekawostką jest fakt, że Kia pomimo zastosowania alternatywnego źródła napędu nadal będzie kusić klientów długą gwarancją. W przypadku e-Niro klient otrzyma 7 lat (lub 100 000 km) gwarancji. Co ważne, gwarancja obejmie zarówno baterie oraz silnik elektryczny. Chociaż taka oferta jest u innych producentów niespotykana, to należy zauważyć, że w zasadzie napęd elektryczny ze względu na swoją prostą konstrukcję jest z natury mniej awaryjny, co oznacza, że Kia nie powinna być przez taką ofertę w żaden sposób stratna.

Kia e-Niro będzie jedną z najważniejszych premier nadchodzących targów w Paryżu, które startują na początku października.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij