MENU

TOP 10 – Najcenniejsze marki motoryzacyjne

Mercedes-Benz C300de – sposób na Diesla

9 października 2018 Great news! Autor:

Jeep Renegade PHEV – premiera już w 2020 roku

Rozpoczyna się proces elektryfikacji marki Jeep. Na pierwszy ogień pójdzie najmniejszy i jeden z najpopularniejszych modeli – Renegade.

Chociaż rok 2020 brzmi jak odległa przyszłość, to prawda wygląda zupełnie inaczej – zostało do niego niecałe 15 miesięcy. Tyle też dzieli nas od premiery pierwszego w historii marki Jeep auta z napędem hybrydowym i to od razu w odmianie plug-in! Renegade zostanie wyposażony w zespół napędowy, który pozwoli jeździć bardziej ekologicznie i ekonomicznie. Dlaczego akurat Renegade pójdzie na pierwszy ogień? To proste, najczęściej jeździ on po mieście, gdzie napęd hybrydowy przynosi najwięcej wymiernych korzyści.

Koncern FCA wyda w sumie około 200 milionów Euro na opracowanie napędu hybrydowego, wprowadzenie go do produkcji i dostosowanie fabryki do wytwarzania samochodu. Za produkcję będzie odpowiedzialna fabryka we włoskim mieście Melfi. Dokładnie tam jest także wytwarzany bliźniaczy Fiat 500X.

Jeep planuje wypuścić na rynek aż osiem modeli z napędem hybrydowym typu plug-in do 2022 roku. Do tego producent rozpoczął prace nad dwunastoma systemami hybrydowymi wykorzystującymi różne silniki spalinowe, elektryczne i rodzaje baterii. Docelowo mają one trafić do w sumie 30 modeli.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij