MENU

Mercedes-Benz eSprinter – cichy kurier

Nissan GT-R Nismo GT3 – dzień dziecka

30 maja 2018 Great news! Autor:

Jak Rimac sprzedał 3 auta jednego dnia?

Szef sprzedaży chorwackiej firmy produkującej elektryczne superauta powiedział, że było to „najlepsze działanie marketingowe w historii”.

Niemal dokładnie rok temu jeden z prowadzących program The Grand Tour – Richard Hammond doznał ciężkiego wypadku. Podczas kręcenia jednego z materiałów do programu podczas wyścigów górskich w Szwajcarii wypadł z krętej drogi. Auto, którym jechał, zostało doszczętnie zniszczone. Co prowadził wtedy popularny „Chomik”? Chorwacki elektryczny supersamochód marki Rimac.

rimac-02

W wywiadzie dla Autocar szef sprzedaży Rimaca – Kreso Coric – przyznał, że tylko tego samego dnia, którego wydarzył się wypadek producent przyjął… 3 zamówienia na sportowy model. Co więcej, Coric określił to wydarzenie jako „best marketing ever”, chociaż przyznał, że początkowo sytuacja wyglądała dramatycznie, a sami pracownicy w myślach szukali już nowej pracy.

rimac-03

Rimac to elektryczny supersamochód zdolny rozpędzić się do pierwszej „setki” poniżej 2 sekund. Prędkość 300 km/h osiąga zaś w niecałe 12 sekund. Cena samochodu wynosi ponad 2 miliony dolarów, przeciętny kupiec wydaje zaś na opcje średnio 615 tys. dolarów. Chociaż pierwsze auta nie docierają jeszcze do klientów, to w sumie praktycznie cały wolumen produkcyjny już zdążył się wyprzedać.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij