MENU

Raport szpiegowski #1: nowe Mercedesy, Toyoty i… londyńska taksówka...

Raport szpiegowski #2: nowe 911, ostrzejszy Aventador i powrót...

15 marca 2017 Great news! Autor:

Infiniti zatrudnia szefa designu BMW

Spory ruch na “motoryzacyjnym rynku transferowym”. Dużo zmian miało miejsce w grupie Nissana – rotacja dotyczy działu designu i to na najwyższych szczeblach, a stanowisko odpowiedzialnego za wygląd Infiniti zajmie znany z BMW Karim Habib.

Mamy tu do czynienia ze swego rodzaju łańcuchem rotacji, więc rozpracujmy go po kolei. Shiro Nakamura, czyli do tej pory najważniejsza osoba odpowiedzialna za projektowanie w koncernie Nissana, wraz z końcem miesiąca odchodzi na emeryturę. Japończyk współpracował z marką od 17 lat i to on odpowiada za aktualny wizerunek firmy. Na swoim koncie ma takie modele jak GT-R, 370Z, czy też bardzo odważne Murano i Juke’a.

Jego miejsce zajmie Alfonso Albaisa, który zajmował dotychczas posadę szefa designu w Infiniti. W jego portfolio znajdują się takie projekty jak pobudzający wyobraźnię koncepcyjny Emerg-e, czy też Q80 Inspiration. Wśród seryjnych modeli warto wyróżnić choćby QX30, nadchodzące QX50, czy też fantastyczne Q60. Może to oznaczać interesujący zastrzyk świeżości w designie Nissana, ale co dalej z Infiniti?

W tym miejscu chyba robi się najciekawiej, bo zwolnione przez Albaisę stanowisko zajmie Karim Habib. Kanadyjczyk to szef designu w BMW, co już powinno być wystarczająco satysfakcjonującą informacją dla tych, którzy oczekują od Infiniti interesującego języka stylistycznego. Co więcej, niemiecka marka jest także bezpośrednim rynkowym konkurentem firmy. Habib zaś w swoim portfolio aktualne BMW X1, przygotowujące się do produkcji X2 oraz zniewalający 3.0 CSL Hommage Concept. Wcześniej zaś współpracował z Daimlerem, maczając palce między innymi w nowej odmianie klasy C.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij