MENU

Opel Insignia GSi – znamy cennik

Nissan Kicks – kroczek ku rozsądkowi

29 listopada 2017 Great news! Autor:

Infiniti QX50 – innowacja nadchodzi

Podczas targów w Los Angeles producent zaprezentował nowy model, który pod maską kryje prawdziwie innowacyjną technologię. Czy w tym szaleństwie jest metoda?

Japończycy lubią zaskakiwać nietuzinkową techniką. Infiniti zasłynęło układem kierowniczym drive-by-wire, teraz eksperymentuje ponownie. Wszystko za sprawą nowej jednostki napędowej, która znajdzie się w modelu QX50, ale o tym za chwilę.

QX50 jest SUVem, który będzie rywalizować na rynku z takimi potentatami jak Audi Q5 i Mercedes GLC. Nie czeka go prosta przeprawa, z pomocą ma jednak przyjść nietuzinkowy design. Infiniti mierzy niecałe 4,7 metra długości i 1,67 m wysokości. Dostępny będzie z pięcioma miejscami, producent póki co nie wspomina o wersji siedmioosobowej. Na pokładzie znajdzie się natomiast system ProPilot assist. Jest to system, który zamienia QX50 w półautonomiczny pojazd – auto samo utrzymuje się na pasie ruchu, przyspiesza do określonej prędkości i hamuje na autostradach i drogach szybkiego ruchu.

Wnętrze zostało zaprojektowane zgodnie z obecnie stosowaną filozofią stylistyczną marki. Deska rozdzielcza jest dosyć prosta, centralnym jej punktem są dwa ekrany dotykowe. Pierwszy z nich służy do obsługi systemu multimedialnego, drugi zaś klimatyzacji i tym podobnych funkcji. Przed oczami kierowcy brylują dwa klasyczne zegary, a między nimi znalazł się kolejny ekran, który wyświetla informacje dotyczące parametrów auta. Na uwagę zasługuje natomiast bardzo ciekawie zaprojektowana dźwignia zmiany biegów.

All-new INFINITI QX50

Pod maską QX50 znajdzie się między innymi silnik 2.0 VC-Turbo. Jest to prawdziwie innowacyjna jednostka napędowa, która może rozpocząć nową erę wśród motorów downsizingowych. Generujący 268 KM silnik potrafi odpychać się z siłą porównywalną dla Diesli – aż 380 Nm. Jest to zasługą zmiennej wartości sprężania. Rozwiązanie to zostało w Infiniti użyte po raz pierwszy w historii seryjnie produkowanego samochodu.

QX50 trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku, na razie producent nie podał cen dla żadnego rynku.


2019 INFINITI QX50 global reveal 2019-infiniti-qx50-LA-3 All-new INFINITI QX50 All-new INFINITI QX50 All-new INFINITI QX50 All-new INFINITI QX50 All-new INFINITI QX50 All-new INFINITI QX50 All-new INFINITI QX50 All-new INFINITI QX50 All-new INFINITI QX50 All-new INFINITI QX50

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij