MENU

Opel GT X Experimental – rzut oka na przyszłość

Lamborghini Aventador SVJ – agresor

23 sierpnia 2018 Great news! Autor:

Hyundai Elantra przeszedł facelifting

Chociaż koreański sedan nie jest najpopularniejszym modelem na naszym rynku warto odnotować zmiany w jego konstrukcji. To kolejny Hyundai w ostatnich miesiącach, który przeszedł modernizację.

Elantra obecnej generacji została zaprezentowana w 2016 roku. Zaledwie dwa lata kazali nam czekać konstruktorzy, aby zobaczyć pierwsze zmiany w aucie. Jest ich sporo już na pierwszy rzut oka. Przód auta nie przeszedł modernizacji – w zasadzie został on całkowicie zmieniony. Okrągłe kształty zamieniły ostre linie. Światła są teraz trójkątne, nowa jest poza tym maska, atrapa chłodnicy oraz światła przeciwmgielne. Do tego należy dodać nowy zderzak. Z tyłu zmiany są mniej drastyczne, ale nadal zauważalne – poza nowymi lampami największą zmianą jest nowa klapa bagażnika, bowiem znajdująca się do tej pory na niej tablica rejestracyjna została przeniesiona na zderzak. Podobny zabieg ostatnio wykonano w zmodernizowanym modelu i20.

We wnętrzu największa zmiana dotyczy zastosowanych technologii. Standardem będzie teraz 5-calowy wyświetlacz połączony z radiem, opcją zaś 8-calowy z nowym systemem info-rozrywki AVN 5.0. Kierowcę będą w wyższych wersjach wyposażenia wspierać asystenci: kolizji, pasa ruchu, monitorowania ruchu pieszych, blokady drzwi w razie wykrycia nadjeżdżającego pojazdu czy martwego pola w lusterkach. Oznacza to, że Hyundai odmładzając swoją gamę modelową stawia na dużą ilość nowych technologii, niekoniecznie zaś na…

…silniki. Jak wynika z podanych przez Koreańczyków informacji na razie nie są planowane zmiany w gamie jednostek napędowych Elantry. Oznacza to, że póki co klienci będą mogli zamówić auto z dwulitrowcem o mocy 147 koni mechanicznych lub doładowanym silnikiem 1.4 o mocy 128 koni.

Zmodernizowana Elantra w salonach pojawi się późną jesienią tego roku.

Tagi: , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij