MENU

Hyundai i30 Fastback N – hot, ale nie hatch

Seat Arona TGI – gaz do dechy

27 września 2018 Great news! Autor:

Honda CR-V Hybrid – moda paryska

Kolejny SUV na rynku europejskim doczekał się odmiany z napędem alternatywnym. CR-V to mocny konkurent dla nowej Toyoty RAV4 Hybrid.

Tegoroczne targi w stolicy Francji będą stać pod znakiem samochodów hybrydowych i elektrycznych. Honda nie będzie gorsza i oprócz odmłodzonego crossovera HR-V na swoim stoisku zaprezentuje także większego SUVa CR-V w odmianie hybrydowej.

CR-V z napędem hybrydowym wyposażone jest w silnik spalinowy o pojemności 2 litrów pracujący w cyklu Atkinsona. Łączna moc systemu hybrydowego wynosi 181 koni mechanicznych, a moment obrotowy, jakim może się pochwalić SUV, to 315 Nm. CR-V będzie mogło być wyposażone zarówno w napęd na jedną, jak i dwie osie. Spalanie, jakie podaje Honda, jest zgodne ze starą normą NEDC i wynosi średnio 5,3 litra paliwa dla „ośki” oraz 5,5 litra dla odmiany 4×4. Kierowca do dyspozycji będzie mieć trzy tryby jazdy: z wykorzystaniem wyłącznie silnika elektrycznego, tylko spalinowego oraz hybrydowy – w tym ostatnim oba silniki pracują razem.

Targi w Paryżu rozpoczynają się 4 października i potrwają 10 dni. Będzie to ostatnie tak duże wydarzenie motoryzacyjne w Europie w tym roku.

Tagi: , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij