MENU

Elektryczny prototyp Volkswagena – Golf przyszłości?

Do sieci wyciekły grafiki patentowe BMW i5

29 września 2016 Great news! Autor:

Honda Civic Type R Prototype – paryska niespodzianka

Na aktualne wcielenie Hondy Civic Type R przyszło nam czekać długie 8 lat. Auto w produkcyjnej wersji debiutowało w 2015 roku. Upłynęło nieco ponad 12 miesięcy i mamy małą niespodziankę – Honda pokazuje prototyp nowego modelu, który do salonów wjedzie już za rok.

Właśnie wystartowały targi w Paryżu i – jak zwykle – mamy kilka niespodzianek. Debiut X generacji Hondy Civic był oficjalnie zapowiedziany, lecz pojawienie się od razu sportowej odmiany to małe zaskoczenie. Co prawda mamy do czynienia tylko z konceptem, ale w stylistyce zewnętrznej nie powinniśmy spodziewać się wielkich zmian. Zakamuflowane auto kilka tygodni temu przyłapano na torze Nürburgring, co nieco podpowiadało nam, że nowa generacja nadejdzie szybciej niż poprzednia.

Dane techniczne nie zostały ujawnione. Jednak tak krótki czas od wprowadzenia poprzedniego modelu sugeruje, że rewolucji technologicznej raczej nie będzie. Jest to nieco wróżenie z kart, ale zapewne Honda podniesie moc 2-litrowego VTECa z turbo, który obecnie produkuje 310KM. Japończycy podali jedynie, że koncept stoi na 20-calowych felgach z oponami o szerokości 245.

W środowisku mówiło się, że po wyjątkowo szalonej, aktualnej generacji FK2, japoński hot hatch ma zostać nieco ugrzeczniony. Nic z tego. Auto ponownie wygląda jak wyjęte wprost z toru wyścigowego. Nie brakuje potężnego skrzydła, całej masy przetłoczeń czy wlotów powietrza. Te w przednim zderzaku są gigantycznych rozmiarów. Z profilu samochód trochę przypomina… Subaru WRX STI. Co więcej: gdy spojrzymy na maskę, znajdziemy charakterystyczny otwór. Ponadto w oczy rzucają się typowe dla odmian Type R czerwone akcenty i nowość: centralny wydech. To na pewno nie jest zachowawczy projekt. Mamy tu rozwinięcie myśli, która towarzyszyła stylistom i inżynierom podczas opracowywania aktualnego Civica Type R.

Zmianie nie ulegnie miejsce produkcji, którym od dłuższego czasu jest angielskie Swindon. Jednak po raz pierwszy odmiana Type R popłynie przez Ocean – będą ją mogli kupić klienci w USA.


Tagi: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij