MENU

Do sieci wyciekły grafiki patentowe BMW i5

VAG + JAC = budżetowe elektryczne auto?

Hennessey VelociRaptor 6x6

5 października 2016 Great news! Autor:

Hennessey VelociRaptor 6×6 – niezniszczalny

Droga do Twojego domu jeszcze nie powstała? Marzy Ci się praca w Parku Jurajskim? A może po prostu obawiasz się ataku zombie? Nie musisz odpowiadać na żadne z tych pytań twierdząco – sześciokołowy pikap ulepszony przez Hennessey na pewno Ci się spodoba.

Hennessey VelociRaptor 6x6

To auto ekstremalne na poziomie ekstra – wszak bazą dla projektu jest Ford F-150 Raptor, uchodzący przecież za największego “kozaka” w świecie pikapów. Auto dopiero wchodzi na amerykański rynek, a już podbiło serca wszystkich uwielbiających hardkorowe interpretacje aut. Argumenty ma mocne 3,5-litrowe V6 generujące 450 KM, 10-biegowa skrzynia biegów, aluminiowa konstrukcja i podzespoły, dzięki którym Raptora nie zatrzyma zwykły off-road. Okazuje się, że można iść jeszcze o krok dalej.

Hennessey VelociRaptor 6x6

Hennessey kojarzyć się Wam może ze wzmocnionymi wersjami niektórych aut, więc pewnie logo tej firmy nie zaskoczy Was na tym monstrum. Co się zmieniło? Pojawiła się dodatkowa oś – to trend zapoczątkowany przez zwariowaną klasę G 6×6. Co ciekawe, zdublowano po prostu element ze standardowego Raptora – oznacza to, że środkowe koła dysponują także dyferencjałem o ograniczonym poślizgu. Oczywiście zwiększyła się też paka, a o bojowe umaszczenie zadbają nowe, wzmocnione orurowaniem przednie i tylne zderzaki oraz porządne oświetlenie na dachu. Nie można zapomnieć o 20-calowych kołach z ogromnymi terenowymi gumami i mniej eksponowanych elementach takich jak dodatkowe usztywnienia karoserii czy podrasowane amortyzatory Fox – tak jakby te z seryjnego Raptora nie były wystarczające…

Hennessey VelociRaptor 6x6

Jakby tego było mało, nie pominięto także silnika. Nowa mapa, turbo, intercooler i układ wydechowy – to wystarczyło, by podnieść moc jednostki EcoBoost do piorunujących 600 KM. Są także bardziej wydajne hamulce Brembo i trochę bajerów we wnętrzu. Całość za jedyne, promocyjne 295 tysięcy dolarów. Tu wszystko musi robić wrażenie – nawet cena.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij