MENU

Hyundai i20 Coupe znika z Polski

Nowy Volkswagen Touareg – dla ludu?

21 marca 2018 Great news! Autor:

Grupa PSA inwestuje w Polsce

Już od przyszłego roku duże zmiany czekają tyską fabrykę Opla, która zacznie wytwarzać uznane silniki turbodoładowane.

Rok 2019 przyniesie rewolucję w zakładach Opla w Tychach. Jak poinformowała Grupa PSA (jak wiemy Opel od niedawna jest jej częścią) w ramach wprowadzania optymalizacji produkcji na terenie Europy polski zakład zacznie produkować także silniki. Mowa o wielokrotnie nagradzanym i często chwalonym – także w naszej redakcji – trzycylindrowym, turbodoładowanym motorze 1.2 PureTech. Dla producenta jest to bowiem jeden z kluczowych obecnie produktów, który ma stanowić o sile marek Peugeot, Citroen, Opel oraz DS nad konkurencją. PSA informuje, że drugim zakładem, jaki zajmie się produkcją omawianego motoru, będzie fabryka w węgierskim mieście Szentgotthard. Innymi działaniami w ramach optymalizacji procesu produkcji będą między innymi przygotowanie jednej z francuskich fabryk do wytwarzania silników elektrycznych oraz zwiększenie wolumenu produkcji skrzyni biegów.

Jak zaznacza dyrektor generalny Opel Manufacturing Poland, dla zakładu w Tychach decyzja koncernu oznacza zwiększenie stabilności na rynku (w tym dla pracowników) oraz polepszenie jakości procesu produkcji i samych produktów.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij