MENU

Ford prezentuje odświeżone Mondeo

Renault Twingo przeszło facelifting

22 stycznia 2019 Great news! Autor:

Geely FY11 – CTRL+C, ale nie CTRL+V

Chińscy producenci znani są z uwielbienia do kopiowania zachodnich konstrukcji. Tym razem chociaż widać inspirację, nie jest to kopia.

Geely oficjalnie zaprezentowało swojego pierwszego tak zwanego SUVa coupe o oznaczeniu FY11. Chociaż samochód nie jest w żaden sposób odkrywczy pod względem swojej formy i bardzo przypomina BMX X4 i Mercedesa GLC Coupe, nie jest ich kopią, a bardzo atrakcyjnym autem o charakterystycznym wyglądzie. Co więcej, dla marki to bardzo ważny model, ponieważ jako pierwszy bazuje na nowej płycie podłogowej opracowanej wspólnie z Volvo. FY11 będzie napędzane turbodoładowanym silnikiem benzynowym 2.0 o mocy 235 koni mechanicznych. Napęd standardowo trafi na przednie koła, opcją będzie natomiast odmiana 4×4.

Więcej informacji na temat wyposażenia i technologii zastosowanych w samochodzie Geely zaprezentuje w niedalekiej przyszłości. Jest to jedna z trzech premier modelowych jaka ma miejsce w tym roku, Geely poza FY11 ma niedługo pokazać globalny model – elektrycznego sedana oraz nowego minivana.

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij