MENU

BMW X3 M i X4 M oficjalnie zapowiedziane

Renault Kadjar przeszedł facelifting

10 września 2018 Great news! Autor:

Ford zapowiada nowego Transita

Co poza zmodernizowanym wyglądem przygotował Ford? Między innymi litrowy silnik EcoBoost pod maską!

Nowy Transit będzie jedną z najważniejszych, jeśli nie najważniejszą premierą na rynku aut dostawczych w przyszłym roku. Ford zapowiada zmodernizowane wnętrze i nowy system inforozrywki, który będzie skrojony pod kurierów oraz zawodowych kierowców. Specjalne aplikacje oraz łączność z internetem pozwolą użytkownikowi zaplanować pracę i trasę tak, aby jak najefektywniej wykorzystać możliwości napędu Transita.

Napęd będzie rewolucyjny. Wraz z samochodem zadebiutują nowe silniki Diesla z rodziny EcoBlue, które będą dostosowane do nowych norm emisji spalin dla aut dostawczych wchodzących w życie w przyszłym roku. Zupełną nowością będzie natomiast „miękka hybryda” – Diesel wspomagany 48-woltową instalacją elektryczną, która będzie zasilana energią odzyskiwaną podczas toczenia się oraz hamowania. Jeszcze większą nowością będzie możliwość zamówienia Transita w wersji PHEV – hybrydy z możliwością naładowania akumulatorów z gniazdka. Mało? Ford pracuje nad czymś idącym jeszcze dalej – odmianie elektrycznej z tak zwanym range extenderem, czyli motorem spalinowym ładującym akumulatory samochodu. W roli „powiększacza zasięgu” będzie pracować znany i lubiany silnik 1.0 EcoBoost.

Samochód swoją premierę będzie mieć 20 września podczas targów samochodów użytkowych w Hanowerze.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij