MENU

Nowy Ford Kuga – dużo do wyboru

Volkswagen Transporter 6.1 – oficjalna zapowiedź

4 kwietnia 2019 Great news! Autor:

Ford Puma powróci jako crossover

Pamiętacie małe coupe Forda bazujące na modelu Fiesta? W latach ’90 XX wieku było jednym z najciekawszych w swoim segmencie. Teraz pozostaje mieć nadzieję, że równie ciekawy na tle konkurencji będzie crossover.

Jeszcze w tym roku swoją premierę będzie mieć mały SUV Forda o nazwie Puma. Samochód będzie konkurować na rynku z konstrukcjami takimi jak Volkswagen T-Roc. Oznacza to, że jego wymiary będą kompaktowe, jednak Ford chce zachować przestronne wnętrze. Puma docelowo będzie bowiem zastępować na rynku coraz mniej popularny model B-Max, będący minivanem.

Puma w gamie Forda będzie plasowana pomiędzy modelami EcoSport oraz Kuga. Podobnie jak mniejszy crossover, będzie produkowana w rumuńskiej fabryce w mieście Krajowa. Pod maską na pewno znajdzie się silnik 1.0 EcoBoost, nie wiadomo na razie czy w gamie pojawi się jednostka wysokoprężna. Przesądzona jest natomiast Puma wykorzystująca tak zwany „miękki” system hybrydowy o mocy około 150 koni mechanicznych.

Tagi: , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij