MENU

Hyundai Ioniq przeszedł facelifting

Geely FY11 – CTRL+C, ale nie CTRL+V

20 stycznia 2019 Great news! Autor:

Ford prezentuje odświeżone Mondeo

Po ponad czterech latach od debiutu Forda Mondeo piątej generacji model ten przeszedł facelifting. Debiutują nowe silniki, lepsze wyposażenie oraz delikatnie zmienione nadwozie.

O stylistyce odświeżonego modelu nie ma sensu się rozpisywać – przeprojektowana została atrapa chłodnicy, niżej znajdziemy nowy zderzak, w który wkomponowane zostały ledowe światła przeciwmgłowe. Z tyłu natomiast pojawiła się chromowana listwa łącząca lampy.

Wnętrze także zostało lekko zmodyfikowane. W nowym modelu zostaną dodane zaktualizowane multimedia, pojawią się materiały wykończeniowe wyższej jakości i nowe opcje aranżacji wnętrza. Ciekawą nowością jest to, że tradycyjną dźwignię zmiany biegów w automacie zastępuje pokrętło wyboru biegu.

W Mondeo po faceliftingu dostępny będzie niestety tylko jeden silnik „w pełni” benzynowy – 1.5 Ecoboost o mocy 165 KM. Dwulitrowy motor przegrał niestety z nowymi normami emisji spalin. Jednostka o takiej pojemności, pracująca w cyklu Atkinsona, dostępna będzie jednak w wariancie hybrydowym, sprzężona z motorem elektrycznym, generując moc 187 KM. Ford obiecuje spalanie na poziomie 4,4 litra. Wśród diesli mamy do wyboru trzy warianty dwulitrowego silnika EcoBlue o mocy 120, 150 lub 190 KM. Sześciobiegowa skrzynia manualna będzie oferowana w standardzie, a w opcji możemy dokupić 8-stopniowy automat. Skrzynia ta zastąpi dwusprzęgłową przekładnię PowerShift. Hybryda zaś wyposażona będzie w skrzynię bezstopniową.

Ciekawą opcją wyposażenia będzie aktywny tempomat z funkcją samodzielnego zatrzymania i ruszania. Co interesujące, w zestawieniu z systemem rozpoznawania znaków drogowych, potrafi on automatycznie dostosować prędkość pojazdu do panujących ograniczeń. Warto również wspomnieć, że odmiana hybrydowa będzie także oferowana w wersji kombi.

Zmodernizowane Mondeo pojawi się w salonach za parę miesięcy. Ceny nie są jeszcze znane.


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij