MENU

Fiat Punto – koniec długiej produkcji

Honda HR-V FL – przypudrowany nosek

10 sierpnia 2018 Great news! Autor:

Ford Mustang w wyścigach NASCAR

Ikona motoryzacji, jedno z najlepiej rozpoznawalnych aut w historii i żywa legenda będzie teraz starać się zdominować tory wyścigowe – poznajcie prawdziwą bestię wśród Mustangów.

Ford oficjalnie zapowiedział, że będzie brać udział w zawodach z cyklu 2019 Monster Energy NASCAR Cup Series. Debiut na torze auto będzie miało 17 lutego podczas wyścigu Daytona 500. Chociaż nie jest to pierwszy Mustang, który pojawi się na torze, to przyszłoroczny występ będzie wyjątkowy, ponieważ będzie uhonorowaniem faktu, że model w swojej historii został wyprodukowany już w ponad 10 milionach egzemplarzy.

Producent nie podał specyfikacji technicznej swojego bolidu torowego, jednak jak zaznaczają inżynierowie oddziału Ford Performance, ich praca polegała na jak najwierniejszym połączeniem unikatowego wyglądu auta z wymaganiami oraz specyfiką pojazdów NASCAR. Trzeba przyznać, że chociaż wyścigowemu Mustangowi daleko jest do oryginału, to wygląd zewnętrzny samochodu jasno wskazuje z jakim modelem mamy do czynienia.

Warto dodać, że wygląd bolidu został zbliżony do Mustanga po niedawnym faceliftingu, wrażenia z jazdy sportowym Fordem możecie przeczytać także na naszej stronie.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij