MENU

Renault Twingo GT – gokart

Aston Martin Vanquish Zagato trafi do produkcji!

Ford KA+

8 czerwca 2016 Great news! Autor:

Ford KA+ oficjalnie w Europie

Popularna “Kaczuszka” wraca na nasz rynek. Tym razem do czynienia będziemy mieli konkretnie z modelem o nazwie KA+, który stał się pięciodrzwiowym mieszczuchem.

O planach wprowadzenia modelu do Europy przez Forda już pisaliśmy, dziś poznaliśmy oficjalnie auto w całej okazałości. Do tej pory bowiem KA+ można było kupić np. w Brazylii. Zeuropeizowana odmiana auta nie różni się jednak wizualnie od samochodu oferowanego na innych rynkach. Po raz kolejny Ford zrywa tutaj z przeszłością tym razem upadabniając swój najmniejszy model do Fiesty – zarówno wizualnie, jak i technicznie.
Ford KA+

Pięciodrzwiowe autko mierzy niespełna 4 metry, ale ma być wyższe od Fiesty, dzięki czemu poczucie przestronności ma wzrosnąć. W środku znajdziemy design także już dość dobrze znanych z większych modeli Forda – firma chwali się ilością aż 21 poukrywanych schowków, stacją dokującą MyFord Dock dla systemów nawigacji bądź smartfona, czy też bagażnikiem o 270 litrach pojemności.

Ford KA+

Co pod maską? Mały wybór – tylko benzynowy 1.2 Duratec, choć dostępny w dwóch odmianach. Słabsza legitymuje się mocą 70 KM, mocniejsza – 85 KM. Obydwie mają identyczne deklarowane średnie spalanie – 4,9 l/100 km. Do dziarskiego pokonywania miejskich ulic powinno to wystarczyć, bo KA+ waży zaledwie 1009 kg.

Ford KA+

Pozostaje nam jeszcze jedna, chyba najważniejsza niewiadoma – cena. Jeśli będzie dobrze skalkulowana to być może KA+ pójdzie w ślady dobrze sprzedającej się Fiesty.


Ford KA+ Ford KA+ Ford KA+ Ford KA+ Ford KA+ Ford KA+

Tagi: , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij