MENU
Skoda Superb | fot. Skoda

Skoda z najlepszymi wynikami sprzedaży

BMW M2 Coupe

BMW M2 ujrzało światło dzienne

12 stycznia 2016 Great news! Autor:

Ford Fusion Sport – bo dobre V6 nie jest złe

Ford Fusion, znany w Europie jako Mondeo przeszedł właśnie facelifting i zyskał nową ciekawą jednostkę silnikową. Amerykański producent montując w rodzinnym sedanie 2,7-litrowe V6 udowania, że downsizing nie musi być nudny.

2017-ford-fusion-sport-01

Największe zmiany, jakie przyniósł facelifting widać oczywiście w przedniej części nadwozia. Nowe, bardziej agresywnie zarysowane światła, nowa kratka przedniego grilla oraz zderzak powodują, że już do tej pory zadzwiornie wyglądający sedan teraz nabrał jeszcze bardziej interesujących kształtów. Z tyłu Ford zdecydował się na nowe lampy, dodatkowo pojawiła się chromowana ozdobna listwa.

2017-ford-fusion-sport-02

We wnętrzu zmian praktycznie nie znajdziemy… pod względem wizualnym. Aspekt techniczny to inna bajka, tutaj główne skrzypce grają poprawiony system multimedialny SYNC 3, nowe oprogramowania odpowiadające za działanie systemów bezpieczeństwa oraz w wersji hybrydowej – nowe oprogramowanie odpowiadające za działanie systemu napędowego, co ma zmniejszyć zużycie paliwa.

2017-ford-fusion-sport-05

Podejrzenia mogą wzbudzać podwójne końcówki wydechu, spojler oraz 19-calowe felgi. Słusznie. Są one od teraz wyznacznikiem wersji Sport. Poza smaczkami stylistycznymi najważniejsze są oczywiście te pod karoserią. Pod maskę rodzinnego Forda trafił podwójnie doładowany, sześciocylindrowy EcoBoost o pojemności 2,7 litra. Generowane przez niego 325 koni mechanicznych oraz 474 Nm przenoszone są na asfalt za pomocą 6-stopniowej skrzyni automatycznej przekazującej moc na wszystkie 4 koła. Szczegóły dotyczące osiągów nie są jeszcze niestety znane.

Odmłodzony Fusion w wersji Sport kosztuje w przeliczeniu około 137 000 złotych. Nie wiadomo jednak czy klienci ze Starego Kontynentu będą mieli okazję zasiąść za jego kierownicą, tak samo jak nie wiadomo kiedy wersja po liftingu trafi do Europy (jako Mondeo). Miejmy jednak nadzieję, że nie przyjdzie nam na to czekać tyle, ile kazano nam czekać na obecnie oferowaną wersję.


2017-ford-fusion-sport-03 2017-ford-fusion-sport-04

Tagi: , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij