MENU

Williams potwierdza: Robert Kubica kierowcą w sezonie 2019. Polak...

Debiutuje Land Rover Range Rover Evoque nowej generacji

22 listopada 2018 Great news! Autor:

Ford Focus Active Wagon – mocna alternatywa

Nowy Focus jeszcze nie zadomowił się na dobre na rynku, a do oferty wchodzi jego kolejna odmiana. Active Wagon będzie bardzo mocno rywalizował z SUVami i crossoverami.

Uterenowione kombi zdawały się powoli i naturalnie wymierać, jednak wraz z nadejściem ery crossoverów ich pozycja rynkowa mocno się wzmocniła. Początkowo uterenowione kombi były domeną aut klasy średniej i większych, następnie trafiły one do segmentu aut kompaktowych. W taki sposób powstał między innymi Golf Alltrack, który ma teraz mocnego konkurenta – Focusa Active Wagon.

Uterenowiona odmiana Focusa wyróżnia się przede wszystkim wyglądem. Samochód jest otulony plastikowymi nakładkami chroniącymi nadwozie, dedykowane felgi są ubrane w większe opony o wyższym w stosunku do standardowej wersji profilu, relingi dachowe są wyposażeniem standardowym, chromowane wykończenie nadwozia zastąpiono zaś zostało czarnym. Co jednak najważniejsze, odmiana Active wyróżnia się także podwyższonym zawieszeniem. I tak przód został podniesiony o 3 centymetry, tył zaś o 3,4 cm. Do tego należy dodać, że zawieszenie zostało całkowicie zmodernizowane, zmieniona została jego geometria – ma być bardziej komfortowe.

Poza standardowymi trybami jazdy, jakie znajdziemy w Focusie (Normal, Sport, Eco) w wersji Active dostępne są także dwa dedykowane do jazdy poza utwardzonym szlakiem – Slippery oraz Trial. Są one skalibrowane w taki sposób, by dać kierowcy większą możliwość zapanowania nad autem po wjechaniu w piach, błoto i na lód. Pomimo to Ford nie wyposażył Focusa Active Wagon w napęd na cztery koła. Nasuwa się więc pytanie o jego faktyczne zdolności terenowe.

Pod maską bez rewolucji. Podstawową jednostką będzie trzycylindrowy silnik 1.0 EcoBoost generujący 125 koni mechanicznych. Jego mocniejszy brat będzie generować 150 koni z pojemności 1.5. Ford nie wycofuje się jeszcze z diesla, w ofercie znajdą się także dwa silniki wysokoprężne – 1.5 oraz 2.0. Ich moc to odpowiednio 120 i 150 koni mechanicznych.

Odmiana Active Wagon znajdzie się w ofercie Forda już niebawem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij