MENU

Mercedes-Benz X350d – przecinak

Audi A6 – festiwal technologii

1 marca 2018 Great news! Autor:

Fiat Abarth 124 GT – ugotowany na twardo

Kolejną nowością jaka zostanie zaprezentowana podczas najważniejszej imprezy motoryzacyjnej w Europie będzie najmocniejsza odmiana Fiata 124 ze sztywnym dachem.

Abarth 124 będzie już niedługo dostępny w kolejnym wariancie. Do standardowej wersji z miękkim dachem dołączy dowiem odmiana z tak zwanym hardtopem – sztywnym nakładanym dachem. Konstrukcja będzie zbudowana z włókna węglowego, co zapewni odpowiednią sztywność i wytrzymałość, przy jednoczesnym zachowaniu niskiej masy. Jak zapewnia producent, odmiana GT będzie o 3 kilogramy lżejsza od tej z miękkim dachem.

fiat-abarth-124-gt-02

Kolejnymi zmianami w edycji GT jest specjalny szary lakier, szare wstawki na wlocie powietrza oraz grillu. Dodatkowo klienci będą mogli opcjonalnie wyposażyć swojego roadstera w karbonowe spojlery i nakładki stylistyczne. Abarth 124 GT będzie wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1.4 generujący 168 KM (motor jest wspomagany turbosprężarką). Jednostka generuje przy tym 250 Nm momentu obrotowego i pozwala na rozpędzenie auta do „setki” w 6,8 sekundy. Maksymalnie GT pojedzie 232 km/h. Silnik może być sprzężony z jedną z dwóch sześciobiegowych skrzyń biegów – manualną lub automatyczną.

Abarth 124 GT nie będzie jedyną nowością w gamie modelowej Fiata 124, Włosi zapowiadają także odmianę S-Design (zdjęcie poniżej) charakteryzującą się akcentami stylistycznymi oraz bardzo bogatym wyposażeniem. Oba samochody zostaną niedługo zaprezentowane podczas targów w Genewie.

fiat-124-spider-s-design-01

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

One Response to Fiat Abarth 124 GT – ugotowany na twardo

  1. superparts.pl pisze:

    Fiat mnie zaskakuje od lat! Co rok wypuszcza brykę, którą można pomylić z innymi luksusowymi markami. Brawo, samochód wygląda naprawdę imponująco.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij