MENU

Volkswagen Golf R znów słabszy

McLaren 600LT – kolejny elektryzujący samochód z Woking

5 lipca 2018 Great news! Autor:

Fiat 500 Spiaggina ’58 – otwórz się

Specjalna edycja włoskiego samochodu miejskiego wygląda tak uroczo, że jest w stanie zachęcić do kupna nawet męskiego twardziela bez uczuć.

Fiat ma co celebrować. „Pięćsetka” jest już na rynku od 60 lat, a jej obecnie sprzedawana generacja cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów w Europie od kilku lat. Włosi konsekwentnie rozwijają gamę modelu 500 tworząc specjalne wersje oraz możliwości personalizacji auta. Teraz przyszła pora na jedną z najfajniejszych odmian w historii, która jest hołdem dla auta sprzed ponad pół wieku.

fiat_500_spiaggina-02 fiat_500_spiaggina-03

Spiaggina ’50 będzie limitowana do zaledwie 1958 egzemplarzy. Liczba ta jest odniesieniem do roku, w którym na rynek trafił oryginał. Specjalna edycja będzie dostępna tylko z otwieranym miękkim dachem oraz tylko jednym silnikiem – wolnossącą jednostką 1.2 o mocy 69 koni mechanicznych. Jest to silnik spełniający wchodzącą w życie normę Euro-6D.

fiat_500_spiaggina-04 fiat_500_spiaggina-05

Opisywana seria specjalna będzie się wyróżniać błękitnym kolorem lakieru, dachem w kolorze kości słoniowej oraz białym pasem przechodzącym przez całe nadwozie. Dodatkowo opisywany Fiat będzie sprzedawany z dedykowanymi obręczami kół o rozmiarze 16 cali. Ta sama tonacja kolorów, co w przypadku nadwozia zostanie zastosowana także we wnętrzu małego Fiata. Kremową deskę rozdzielczą będą urozmaicać błękitne wstawki. Wyposażenie także nie będzie należeć do przeciętnych. Standardem ma być system multimedialny z 7-calowym ekranem, czujniki deszczu oraz zmierzchu, czujniki parkowania oraz automatyczna klimatyzacja.

fiat_500_spiaggina-06 fiat_500_spiaggina-07

Jeżeli to wszystko okazałoby się dla Was niewystarczające możecie zgłosić się do firmy Garage Italia, która sprezentuje Wam Spiagginę w wersji czysto plażowej – całkowicie bez dachu, bez tylnej kanapy oraz ze zmodyfikowanym jeszcze bardziej wnętrzem. Poza tym pod maską będzie mógł się w tym przypadku znaleźć dowolny silnik z gamy Fiata 500. Nie mamy informacji na temat tego ile kosztować będzie taka przeróbka… ale okazji się nie spodziewajcie.

fiat_500_spiaggina-08 fiat_500_spiaggina-09

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij