MENU

James Bond pojedzie samochodem elektrycznym

Porsche Cayenne Coupe – ofensywa w nowym segmencie

19 marca 2019 Great news! Autor:

Fiat 500 będzie tylko elektryczny

Podczas targów w Genewie ze strony włoskiego producenta padła bardzo ważna deklaracja – już niedługo nie kupimy spalinowej “pięćsetki”.

Chociaż najważniejsze wiadomości z tegorocznych targów w Genewie już za nami, to wciąż docierają do nas informacje będące pokłosiem tego wydarzenia. Podczas imprezy, w wywiadzie dla Auto Express, szef marketingu grupy FCA zapowiedział bardzo ważną dla klientów (ale także Polski) zmianę w gamie Fiata 500.

“Pięćsetka” kolejnej generacji będzie samochodem czysto elektrycznym. Nie chodzi tu jednak o to, że podobnie jak teraz będzie dostępna jej elektryczna odmiana, ale o to, że… będzie to samochód tylko i wyłącznie dostępny z napędem elektrycznym. Nowy Fiat 500 zostanie zbudowany na zupełnie nowej platformie przystosowanej do napędu elektrycznego. Samochód ma zachować swoje rozmiary i proporcje. Jak zapowiada Olivier Francois, będzie to „miejska Tesla”.

Ze względu na wyższą cenę nowej “pięćsetki”, stary model pozostanie przez jakiś czas w sprzedaży. Zapowiedzi koncernu FCA mogą być kluczowe dla przyszłości tyskiej fabryki, która obecnie produkuje Fiata 500 i pochodne jemu konstrukcje. Rewolucja w napędzie małego samochodu może nieść za sobą dwie konsekwencje. Pierwszą z nich może być rozbudowa i przystosowanie fabryki do produkcji samochodów elektrycznych, drugą jest całkowite wycofanie “pięćsetki” z produkcji w Polsce i zastąpienie jej innym, możliwe że mniej dochodowym modelem. Na razie to jednak tylko spekulacje.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij