MENU

Honda Jazz Sport – rozdwojenie jaźni

Dacia Duster 2018 – pora na nową generację

Ferrari Portofino

27 sierpnia 2017 Great news! Autor:

Ferrari Portofino – Goodbye, California

Włoskie miasteczko Portofino i amerykańską Kalifornię dzieli dobre kilka tysięcy kilometrów. Czy najmniejsze Ferrari zbliżyło się do swoich mocniejszych braci?

Ferrari Portofino

Mogłoby się wydawać, że Ferrari California było traktowane do tej pory z przymrużeniem oka. Mimo, że niedawno pojawiła się mocniejsza wersja T to wyglądało ono bardziej jak auto do lansu, niż pełnoprawny wóz sportowy. Tym razem, przynajmniej na pierwszy rzut oka, może się to zmienić.

Ferrari Portofino

Już od frontu widzimy wyraźne nawiązania do mocniejszych modeli marki, konkretnie – 812 Superfast. Portofino ma zdecydowanie bardziej agresywnie wyrzeźbione nadwozie od potulnej Californii. Z boku wręcz szokują pokaźne przetłoczenia i ogromne “skrzela”. Karoseria jest mocno poszatkowana ostrymi liniami i licznymi wlotami powietrza. Jedynie patrząc od tyłu zobaczymy znajomy widok – z tej perspektywy roadster Ferrari nie zmienił się od lat i tutaj można pomylić się z poprzednikiem.

Ferrari Portofino

Takie zmiany w wyglądzie muszą iść w parze ze zmianą charakteru auta na bardziej rasowy. I tak rzeczywiście jest, aczkolwiek pod względem samych liczb nie jest to jakiś milowy krok. California T w ostatnim wydaniu dysponowała mocą 570 KM, Portofino z V8 o pojemności 3855 cm3 wyciśnięto okrągłe 600 KM i moment obrotowy na poziomie 760 Nm. Wszystko rzecz jasna przenoszone wyłącznie na tylną oś. Przekłada się to na osiągi na poziomie sprintu do 100 km/h w 3,5 sekundy i prędkości maksymalnej wynoszącej ponad 320 km/h.

Ferrari Portofino

Po raz pierwszy w roadsterze Ferrari zastosowano także zaawansowaną technologię w układzie jezdnym. Pojawia się tu trzecia generacja elektrycznego dyferencjału w tylnej osi sprzężonego z systemem F1-Trac. Pojawia się także zmyślne elektroniczne wspomaganie układu kierowniczego, które ma ułatwić zapanowanie nad zwiększoną mocą. O własności jezdne zadbają także amortyzatory magnetorheologiczne, które mają wpłynąć nie tylko na prowadzenie, ale też odpowiedni komfort – istotny w luksusowym kabriolecie.

Ferrari Portofino

A skoro o luksusach mowa… wciąż oczywiście mamy elektrycznie składany, metalowy dach. We wnętrzu pojawił się zaś wyświetlacz o przekątnej 10,2 cala, ulepszony system klimatyzacji czy nowe, elektrycznie regulowane w 18-kierunkach, fotele. We wnętrzu ma też być przyjemniej dzięki ulepszonej ochronie przed wiatrem. Co ciekawe, Ferrari twierdzi też, że Portofino będzie lżejsze od poprzednika.

Ferrari Portofino

Portofino będzie gwiazdą nadchodzących targów we Frankfurcie.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij