MENU

McLaren 720S Spider – 720-konna zabawka bez dachu

Mazda 3 (2019) – cena w Polsce od 94...

12 grudnia 2018 Great news! Autor:

Euro NCAP podsumowuje rok

Jesteście ciekawi jakie samochody wypadły najlepiej w tegorocznej serii testów zderzeniowych? Nie musicie analizować statystyk, oto wyniki!

W ciągu roku Euro NCAP przeprowadza kilkadziesiąt testów samochodów różnych segmentów. Ponieważ obecnie normy bezpieczeństwa oraz sposób przyznawania not zmienia się co roku, trudno jest porównać wyniki samochodów z różnych roczników produkcji. Najlepszym przykładem na to jest Fiat Panda, który niedawno uzyskał zero gwiazdek, podczas gdy wcześniej wynik był o wiele lepszy. Dlatego Euro NCAP porównuje ze sobą tylko samochody z jednego rocznika modelowego. Nagroda została przyznana w trzech kategoriach: małe auto rodzinne, duże auto rodzinne oraz duże auto off-roadowe.

W pierwszej kategorii zwycięzcą okazał się nowy Mercedes klasy A. Kompakt segmentu premium uzyskał ogólną notę pięciu gwiazdek, w której skład wchodziły oceny za bezpieczeństwo dorosłych, dzieci, pieszych oraz działanie pokładowych systemów bezpieczeństwa. Mercedes uzyskał odpowiednio wyniki: 96%, 91%, 92% i 75%.

Równie dobrze w testach wypadł Lexus ES, który zwyciężył w klasie dużych aut rodzinnych. Japoński samochód w wyżej wymienionych kategoriach uzyskał wyniki: 94%, 87%, 90% i 77%. Warto w tym miejscu nadmienić, że w tym roku przyznano także nagrodę specjalną dla najbezpieczniejszego samochodu ze zelektryfikowanym napędem. Laureatem w tej kategorii została hybrydowa odmiana Lexusa – ES300h.

Wśród aut uterenowionych i terenowych pierwsze miejsce zajął napędzany wodorem Hyundai Nexo. Niedostępny w Polsce samochód uzyskał odpowiednio do wcześniej wymienionych kategorii wyniki: 94%, 87%, 67% oraz 80%. Oznacza to oczywiście ogólny wynik pięciu gwiazdek dla koreańskiego auta.

Poniżej możecie znaleźć krótkie video stworzone przez Euro NCAP, które jest podsumowaniem tegorocznego plebiscytu na najbezpieczniejsze auto.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij