MENU
Bentley Mulsanne

Nowy Bentley Mulsanne – na poważnie

Touring Disco Volante Spyder

Touring Disco Volante Spyder – sztuka najwyższych lotów

26 lutego 2016 Great news! Autor:

DS E-TENSE – pod prąd

Z okazji pierwszego roku działalności submarki Citroena – DS, francuzi przygotowali wyjątkowe auto studyjne. Szkoda tylko, że najprawdopodobniej nie wejdzie ono nigdy do produkcji.

E-TENSE to w pełni elektryczne superauto w pełnym tego słowa znaczeniu. Zdaniem producenta samochód jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w ciągu 4,5 sekundy, natomiast jego prędkość maksymalna to solidne 250 km/h. Wszystko przy tramwajopodobnych dźwiękach elektrycznej jednostki napędowej generującej moc 300 kilowatów (402 koni mechanicznych). W mieście zasięg auta wynosi 360 kilometrów, natomiast w cyklu mieszanym wynosi 310 kilometrów.

Agresywne linie i kształt auta przypominają sylwetkę Audi R8. Auto jest wyjątkowo niskie, ma tylko 129 centymetrów wysokości. Przy tym jest niezwykle szerokie – ponad 2 metry. DS może zatem przypominać płaszczkę na sterydach. Francuzi nie ujawnili na razie zdjęć wnętrza swojego superauta, jednak twierdzą, że jego zaprojektowanie kosztowało 800 godzin pracy. System info-rozrywki ma być połączony z 640-watowym systemem audio z 9 głośnikami, natomist wszystkie jego funkcje będą obłsugiwane za pomocą 10-calowego ekranu dotykowego.
DS E-TENSE do obejrzenia będzie już od wtorku na targach w szwajcarskiej Genewie.


2017-ds-etense-05 2017-ds-etense-04
2017-ds-etense-03 2017-ds-etense-02

Tagi: , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij