MENU

Mercedes-AMG E43 – na rozgrzewkę

Chevrolet Camaro ZL1 – albo grubo, albo wcale

14 marca 2016 Great news! Autor:

Dodge Neon powróci w skórze Tipo

Zdawało się, że Dodge Neon już na zawsze odszedł, jednak za sprawą Fiata Tipo powróci… do Meksyku!

Fiat zdaje się pokładać w swoim nowym modelu ogromne nadzieje, tak naprawdę przez ostatnie tygodnie bardzo dużo mówi się o Tipo, a podczas salonu w Genewie zaprezentowano jego nowe wersje nadwoziowe. Spodziewaliśmy się, że auto teraz spokojnie wejdzie do salonów, jednak koncern FCA nie przestaje nas bombardować informacjami. Produkowany w Turcji kompaktowy sedan zostanie przystosowany do rynku meksykańskiego, gdzie będzie sprzedawany pod marką Dodge, jako model Neon. Według dostępnych informacji Neon wyjedzie z tureckiej fabryki Tofas jeszcze w tym roku.

Co ciekawe nie jest to pierwsze auto produkowane przez koncern FCA w Turcji, które trafi na rynek północnoamerykański. Wcześniej pod kryptonimem RAM ProMaster City za ocean trafił dobrze nam znany Fiat Doblo.

Nieznana jest specyfikacja silnikowa Neona, jednak nie należy spodziewać się wielkich rewolucji w stosunku do Fiata Tipo, który napędzany może być dwoma wolnossącymi jednostkami benzynowymi (1,4 oraz 1,6) oraz turbodieslami 1,3 oraz 1,6 Multijet II.

Przypomnijmy, że ostatnia generacja Neona (widoczna na zdjęciu) została wycofana z rynku w roku 2005.


2003-dodge-neon-01 2003-dodge-neon-02

Tagi: , , , , , ,

One Response to Dodge Neon powróci w skórze Tipo

  1. superparts.pl pisze:

    Trochę mi przypomina fiata albea 😉

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij