MENU

Ford Focus Active Wagon – mocna alternatywa

Toyota Prius AWD-e – inny niż wszystkie

23 listopada 2018 Great news! Autor:

Debiutuje Land Rover Range Rover Evoque nowej generacji

Brytyjska marka zaprezentowała zupełnie nową generację swojego SUVa segmentu premium. Poza komfortowym wnętrzem nie zapomniano też o zdolnościach off-roadowych.

Evoque przeszedł stylistyczną ewolucję, nadal będzie wyróżniać się bardzo charakterystyczną sylwetką. Wysoko poprowadzona linia szyb i efekt “latającego” dachu to jednak tylko początek stylistycznych ciekawostek. O wiele bardziej interesujące są bowiem chowane klamki i niezwykle wąskie przednie reflektory LED. Uogólniając wygląd Evoque’a można powiedzieć, że bardzo upodobnił się do większego brata – modelu Velar, co jest bardzo dobrym posunięciem.

We wnętrzu znalazła się technologia dobrze znana z większych modeli marki. Miejsce klasycznych zegarów zajął ekran, który może wyświetlać wiele funkcji jednocześnie. Na konsoli centralnej natomiast znalazły się aż dwa wyświetlacze – funkcje systemu multimedialnego oraz obsługa klimatyzacji zostały między nimi podzielone. Chociaż zasadność takiego rozwiązania jest przez wielu dziennikarzy negowana Range Rover zdaje się rozwijać i udoskonalać technologię.

Nowością pod maską SUVa będzie system napędowy. Poza standardowym silnikiem spalinowym o pojemności 2 litrów generującym moc niecałych 250 koni mechanicznych do oferty trafi tak zwana „miękka hybryda”. W tej odmianie dwulitrowy silnik benzynowy będzie wspomagany układem elektrycznym o napięciu 48V. Napędzana alternatywnie odmiana będzie mocniejsza – pod maską pracować bowiem będzie blisko 300 koni mechanicznych. Niezależnie od tego, czy silnik będzie pod wysokim napięciem, czy też nie napęd trafi na cztery koła za pośrednictwem automatycznej przekładni ZF. Chcących zjechać z utartego szlaku ucieszy fakt, że prześwit samochodu wynosi ponad 21 centymetrów, Range Rover jest także wyposażony w system kamer, które ułatwiają przejazd przez przeszkody.

Na razie producent nie podaje większej ilości informacji na temat nowego modelu. Szczegóły poznamy podczas pierwszego oficjalnego pokazu auta na targach w Chicago.

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij