MENU

Nowy Lexus ES gotowy do walki w segmencie E

Aston Martin Rapide AMR – wymarzona podróż

12 czerwca 2018 Great news! Autor:

Dacia Duster niezmiennie popularna

Oficjalne dane dotyczące rejestracji nowych samochodów nie pozostawiają złudzeń jakich aut poszukują klienci w Polsce.

Zaprezentowane przez IBRM SAMAR wyniki dotyczą maja bieżącego roku. Zestawienie zawiera wszystkie rejestracje nowych samochodów przez osoby prywatne. Oznacza to, że przedstawione wyniki są najbardziej miarodajnym wskaźnikiem faktycznych preferencji konsumenta rynku motoryzacyjnego. Można powiedzieć, że już kwietniowe rezultaty przyniosły pewne zaskoczenie, jednak patrząc na zestawienie majowe nie trudno dopatrzeć się wyraźnego trendu. Dacia Duster, która omawiany ranking wygrała po raz pierwszy w historii w zeszłym miesiącu, teraz obroniła pozycję.

Podium w maju wygląda następująco:
1. Dacia Duster – 421 egzemplarzy,
2. Toyota Yaris – 401 egzemplarzy,
3. Skoda Fabia – 377 egzemplarzy.

Dacia-Duster-02

Rumuńskie auto oferowane jest obecnie z silnikami wolnossącymi, Dieslem oraz z instalacją gazową. Pomimo obecnie długiego czasu oczekiwania na nowo wyprodukowane auto klienci nie zniechęcają się i, jak wynika z naszych informacji, zainteresowanie SUVem Dacii nie słabnie. Warto jednak zwrócić uwagę, że poza Dusterem w pierwszej trzydziestce najchętniej kupowanych aut znalazło się aż 9 crossoverów i SUVów. Oznacza to, że włącznie z Dacią stanowią one 1/3 najchętniej wybieranych aut w Polsce, co w pełni pokrywa się z obecnymi trendami w Europie. Poza Dusterem w zestawieniu znalazły się między innymi (odpowiednio dla ilości zarejestrowanych egzemplarzy): Suzuki Vitara, Hyundai Tucson, Toyota CH-R, Kia Sportage czy Skoda Karoq.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij