MENU

Xpeng G3 – Tesla dla ubogich

Mercedes-Benz klasy V przeszedł facelifting

26 stycznia 2019 Great news! Autor:

Dacia Duster najpopularniejszym SUVem w Polsce

Statystyki sprzedaży nie pozostawiają najmniejszych złudzeń, że klienci w Polsce są zakochani w budżetowym SUVie z Rumunii.

Jak wynika z danych przedstawionych przez IBRM SAMAR w 2018 roku w Polsce zarejestrowano aż 9844 egzemplarze Dacii Duster drugiej generacji, co uczyniło ją najpopularniejszym autem tego segmentu. Zwycięstwo rumuńskiego auta jest zdecydowane, bowiem drugi w zestawieniu Nissan Qashqai został zarejestrowany w liczbie o ponad 1300 egzemplarzy mniejszej. Podium zamknął zaś Hyundai Tucson – niewiele ponad 8000 egzemplarzy.

Sprzedaż Dacii Duster może jeszcze wzrosnąć, bowiem do oferty wprowadzone zostały niedawno wersje z nowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym w odmianach 130 oraz 150-konnej. Najważniejszy jednak dla klientów jest fakt, że nadal ceny SUVa są bardzo atrakcyjne i niezmiennie od kilku lat cena wersji podstawowej startuje z poziomu 39 900 zł.

Rynek SUVów w Polsce ma się bardzo dobrze, tylko w zeszłym roku wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2017 wyniósł aż 26,3%.

Tagi: , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij