MENU

Opel Corsa GSi – wiemy coraz więcej

Klasyczny Mercedes klasy G nadal popularny

19 maja 2018 Great news! Autor:

Dacia Duster Fiskal – wyjątkowy van

Rumuńska marka przedstawia wyjątkową odmianę swojego SUVa, który oprócz nieutwardzonych dróg nie boi się także dużych ładunków.

Dacia Duster jest prawdziwym hitem sprzedaży, w Polsce była w kwietniu najczęściej rejestrowanym samochodem przez osoby prywatne. Nie dziwi więc fakt, że producent zdecydował się tak szybko na rozszerzenie gamy o odmianę dostawczą. Fiskal jest jednak tworem austriackiego oddziału marki, który już od wielu lat przerabia fabrycznie nowe Dacie na pojazdy o charakterze użytkowym. Efektem takich zabiegów jest obecność w austryjackiej ofercie Sandero Fiskal oraz Logana MCV Fiskal.

2018-dacia-duster-fiskal-05 2018-dacia-duster-fiskal-06
2018-dacia-duster-fiskal-02 2018-dacia-duster-fiskal-08

Duster Fiskal jest oparty na standardowym Dusterze. Transformacja zaowocowała wymontowaniem tylnej kanapy, utworzeniem płaskiej powierzchni z zamontowaną gumową podłogą oraz umieszczeniem ściany grodziowej za przednimi fotelami. Poza tym z podłogi wystają uchwyty, które mogą służyć do zamocowania przewożonego ładunku. Użytkowego charakteru Dusterowi Fiskal dodają także zaślepione tylne szyby. Warto przy ich okazji zaznaczyć, że od strony wnętrza są one dodatkowo obite materiałem, tak aby z wnętrza nie straszyła goła blacha.

2018-dacia-duster-fiskal-09 2018-dacia-duster-fiskal-10

Długość przestrzeni ładunkowej wynosi 164 centymetry. Jej całkowita pojemność jest dokładnie taka sama jak w osobowej odmianie auta i w zależności od tego, czy auto posiada napęd tylko na przednie, czy na cztery koła wynosi odpowiednio 1636 i 1604 litry. Podobnie wygląda kwestia ładowności – liczba kilogramów, jaką na pokład może zabrać Duster nie uległa zmianie.

2018-dacia-duster-fiskal-11 2018-dacia-duster-fiskal-12
2018-dacia-duster-fiskal-13 2018-dacia-duster-fiskal-14

Duster Fiskal jest jedynym w swoim rodzaju vanem opartym na bardzo sprawnym w terenie SUVie. Jego zaletą jest fakt, że może być jednocześnie spartańskim, ale równie dobrze bogato wyposażonym autem dostawczym. Cena jaką przyjdzie klientowi zapłacić na odmianę Fiskal w Austrii jest równoważna z ceną zamawianego fabrycznego pojazdu z dodatkiem 1703 Euro netto za fabryczną przeróbkę.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij