MENU

Audi Q8 z nowymi silnikami V6

Nowe Volvo XC90 z technologią rodem z Formuły 1

22 lutego 2019 Great news! Autor:

Cupra Formentor – nie mów mi Seat

Powstała rok temu hiszpańska marka Cupra przedstawia swój nowy model, który zapowiada jej dalsze kroki w segmencie samochodów sportowych.

Chociaż wielu obserwatorów rynku motoryzacyjnego ostrzyło sobie zęby na modele takie takie Cupra Ibiza czy choćby Arona, Seat Cupra przedstawia koncepcyjnego SUVa. Poznajcie model Formentor, który ma obrazować dalsze kroki marki.

Chociaż Formentor ma być czymś zupełnie nowym i faktycznie jest pierwszym samodzielnie skonstruowanym modelem marki Cupra, to nietrudno w nim dostrzec elementy z matczynej marki. Przód bardzo przypomina model Tarraco, z tyłu natomiast wielu obserwatorów dostrzegło… Kię Sportage. Niemniej jednak, samochód pomimo całkowicie nieodkrywczej formy wygląda całkiem atrakcyjnie. Wyeksponowane błotniki, ogromne zaciski i tarcze hamulcowe i podwójne końcówki wydechu sprawiają, że na Cuprę patrzy się z przyjemnością.

Pod maską ma znaleźć się napęd hybrydowy typu plug-in. Benzynowy silnik spalinowy będzie tam współpracować z elektrycznym. Łączna moc układu nie będzie jednak rzucać na kolana, bo wyniesie niewiele ponad 240 koni mechanicznych. Akumulatory ładowane z gniazdka mają pozwolić Cuprze na pokonanie w trybie czysto elektrycznym 50 kilometrów zgodnie ze standardem WLTP. Napęd trafi na cztery koła za pomocą dwusprzęgłowej skrzyni automatycznej. Być może nieco więcej mocy dostaniemy w wersji produkcyjnej.

Cupra Formentor zostanie zaprezentowana podczas targów w Genewie. My jednak jesteśmy bardzo ciekawi jak będzie wyglądać finalna wersja samochodu, którą poznamy za kilka miesięcy.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij