MENU

Porsche Panamera GTS – po raz pierwszy w dwóch...

Volkswagen T-Cross – w pogoni za szczęściem

24 października 2018 Great news! Autor:

Cupra Ateca – znamy cennik

Polski importer hiszpańskich samochodów sportowych podał do oficjalnej wiadomości cennik swojego crossovera.

Cupra to od niedawna funkcjonująca samodzielnie marka, która została oddzielona od Seata. W zakres jej działalności wchodzą dotychczasowe cele jakimi do tej pory zajmował się oddział Seat Sport. Cupra będzie sprzedawać modele sportowe, będzie też marką bardziej zaawansowaną technologicznie od swojej marki-matki. Pierwszym samodzielnym modelem producenta, jaki został stworzony, jest crossover Ateca.

Ateca pod maską ma benzynowy silnik 2.0, który wspomagany turbosprężarką generuje moc 300 koni mechanicznych. Moc trafia standardowo na wszystkie cztery koła samochodu za pomocą automatycznej przekładni DSG. Złośliwi mogą więc powiedzieć, że tak naprawdę do crossovera zaimplementowano technologię dotychczas wykorzystywaną w Volkswagenie Golfie R.

Cupra Ateca jest jednak droższa od Golfa. W podstawowej odmianie będzie kosztować minimum 191 000 zł. Klienci poza dużą mocą otrzymają także bogate wyposażenie seryjne. Crossover na pokładzie będzie mieć system multimedialny z wbudowaną nawigacją i z 8-calowym ekranem dotykowym, ładowarkę indukcyjną, system kamer 360 stopni, adaptacyjne amortyzatory i dostęp bezkluczykowy.

Cupra szykuje także kolejne modele – mają być nimi Ibiza i mniejszy crossover, Arona.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij