MENU

Honda ujawnia ceny modelu Jazz po liftingu

Koenigsegg Regera na testach zderzeniowych

4 stycznia 2018 Great news! Autor:

Co kupują Polacy?

Światło dzienne ujrzały dane dotyczące rejestracji nowych samochodów w Polsce za ubiegły rok. Sprawdź jakie auta miały największe wzięcie.

Dane zostały opublikowane przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Zestawienie obejmuje aż 50 najczęściej rejestrowanych nowych aut w Polsce w okresie od stycznia do końca grudnia 2017 roku. Warto dodać, że poprzedni rok zamknął się bardzo dobrym wynikiem – w naszym kraju zarejestrowano 483 195 nowych pojazdów. Oznacza to aż 16-procentowy wzrost w stosunku do roku 2016.

2017-skoda-octavia-fl-14-tsi-style-test-33

Zwycięzcą zestawienia została Skoda. Dosłownie i w przenośni – pierwsze dwa miejsca zajęły modele Fabia (blisko 19 000 egzemplarzy) oraz Octavia (również blisko 19 000 egzemplarzy). W pierwszej dziesiątce znalazła się także Skoda Rapid. Żaden inny producent nie posiada w czołówce aż tylu modeli co czeska marka. Na najniższym stopniu podium znalazł się natomiast produkowany w Gliwicach Opel Astra (blisko 16 000 egzemplarzy). Miejsce na podium Opla potwierdza niesłabnące zainteresowanie polskiego klienta tym autem od lat.

2015-toyota-yaris-hybrid-33

Czołową dziesiątkę uzupełniły (zgodnie z kolejnością) Volkswagen Golf, Toyota Yaris, Ford Focus, Toyota Auris, Renault Clio oraz Dacia Duster. Zaskoczeniem wydaje się być stosunkowo wysoka pozycja Volvo XC60, które stało się, dzięki wynikowi 4966 zarejestrowanych egzemplarzy, najpopularniejszym autem z segmentu premium w Polsce. Kolejnym autem z tej kategorii w wynikach jest BMW serii 5, zajmuje ono jednak dopiero 42 miejsce w zestawieniu.

volkswagen-golf-variant-rline-13

Podsumowując raport można stwierdzić, że największym zwycięzcą w rywalizacji o klienta na Polskim rynku jest zdecydowanie Skoda. Nie tylko podwójnie wygrała w rankingu, ale w sumie w czołowej pięćdziesiątce zmieściła aż sześć modeli, w tym flagowe: Superb oraz Kodiaq. Należy przy tym pamiętać jednak, że za tak dobrą sprzedaż niektórych modeli Skody odpowiadają klienci flotowi. Co prawda również sześć modeli w zestawieniu posiada Volkswagen, jednak ogólna ilość sprzedanych aut Niemców w Polsce jest mniejsza.

Z dziennikarskiego obowiązku dodamy, że zestawienie zamyka Mazda z modelem 6, jednak i Japończycy w sumie figurują w zestawieniu z jeszcze dwoma modelami: 3 (43. miejsce) oraz CX-3 (46. miejsce).

Źródło: SAMAR

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij