MENU

Porsche prezentuje nową Panamerę!

Renault Alaskan – nie tylko do roboty

29 czerwca 2016 Great news! Autor:

Citroën C3 – po prostu fajny!

Francuski producent przedstawił nowe wcielenie swojego auta miejskiego i jedno pozostaje bez wątpliwości – wyróżni się ono z tłumu.

C3 do tej pory nie było ani zbytnio piękne, ani tym bardziej awangardowe (może poza wersją Pluriel), jednak teraz kierowca małego Citroëna z pewnością nie pozostanie niezauważony. Mierzące niecałe 4 metry auto zostało stylistycznie upodobnione do pozostałej części gamy modelowej producenta. Pas przedni składa się z niewielkiego wlotu powietrza, charakterystycznych wąskich świateł do jazdy dziennej oraz prostych kształtem reflektorów świateł mijania. C3 przypomina wyglądem crossovera, widoczne są także inspiracje większym Cactusem – szczególnie ze względu na zastosowane w aucie osłony Airbumps na drzwiach. Dodatkowo indywidualizacji wyglądu sprzyja fakt, że do wyboru mamy nie tylko dziewięć kolorów nadwozia, ale także trzy kolory dachu.

2016-citroen-c3-03

Pod maską C-trójki znajdziemy silniki benzynowe PureTech o mocy 68, 82 oraz 110 koni mechanicznych oraz diesla BlueHDI o mocy 75 oraz 100 koni. Auto wyposażone zostanie w najnowsze systemy bezpieczeństwa, stabilizacji toru jazdy, automatycznego hamowania przed przeszkodą, czy czujniki tak zwanego “martwego pola”. Znajdzie się tutaj także system ConnectedCAM Citroën™, w skład którego wchodzi kamera o rozdzielczości 2 megapikseli wraz z dyskiem twardym. Dzięki niej kierowca będzie mógł nagrać krótki film lub zrobić zdjęcia, dodatkowo zapisze ona zarejestrowany obraz w razie wykrycia wypadku.

2016-citroen-c3-01

Wnętrze C3 także zaprojektowane zostało na wzór Cactusa. Jest ono proste, centralnym punktem jest ekran dotykowy, za pomocą którego kierujący może sterować systemem info-rozrywki oraz opcjami samochodu. Na szczęście Citroën nie popenił błędów z większego Cactusa – C3 wyposażone jest w analogowe zegary, w tym obrotomierz, którego we wcześniej wspomnianym Cactusie nie znajdziemy.


2016-citroen-c3-04 2016-citroen-c3-05
2016-citroen-c3-06 2016-citroen-c3-07
2016-citroen-c3-08 2016-citroen-c3-09

Tagi: , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij