MENU

Honda HR-V FL – przypudrowany nosek

Opel GT X Experimental – rzut oka na przyszłość

22 sierpnia 2018 Great news! Autor:

Bugatti zapowiada model Divo

Francuska marka pokazała schowane jeszcze pod plandeką nowe Divo. Co prawda ze zdjęcia można odczytać tylko linię boczną, ale na tej podstawie można już odgadnąć jak wyglądać będzie nadchodzący model.

Samochód na pierwszy rzut oka czerpie pomysły z pokazanego przed trzema laty Vision Gran Turismo Concept. Cechami charakterystycznymi tego auta jest potężne tylne skrzydło, bardzo agresywnie narysowane nadkola oraz linia boczna przypominająca torową wyścigówkę.

Bugatti ciężko pracowało, aby Divo był lżejszy od wcześniej oferowanych modeli. Samochód, według zapewnień marki, powinien być niesamowicie szybki w zakrętach. Nowy model nie będzie stworzony jak Chiron czy Veyron do bicia rekordów prędkości – ma za to udowodnić, że poradzi sobie w każdych warunkach. Dużą wagę poświęcono więc aerodynamice i układowi jezdnemu, który ma mocno czerpać ze świata motorsportu.

Wciąż nie wiemy czym będzie napędzane nowe Divo – według niektórych źródeł będzie to znany z Chirona 8-litrowy silnik quad-turbo W16. Sprint do 100 km/h ma wynieść mniej niż 2,5 sekundy, zaś do 200 km/h około 6,5 sekundy. Przyspieszenie ma poprawić nowo zaprojektowana skrzynia biegów o niemal wyścigowej specyfikacji.

Produkcja będzie ograniczona do 40 sztuk, koszt zakupu takiego samochodu to 5 milionów euro. Premiera odbędzie się 24 sierpnia w Pebble Beach Concours d’Elegance.

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij