MENU

Jeep Wrangler Carabinieri – słoneczny patrol

Seat Leon Cupra z mniejszą mocą

28 czerwca 2018 Great news! Autor:

Borgward powraca do Europy

Wymarły niemiecki producent samochodów oficjalnie powraca, po wcześniejszej premierze w Chinach wreszcie trafia do Europy!

Pamiętacie stare Borgwardy? Pewnie nie, chociaż w tym przypadku nie ma to wielkiego znaczenia. Jeżeli jesteście tak jak my młodymi fanami motoryzacji, Borgward będzie się kojarzyć z… modnym SUVem.

Borgward_1

Spółka Borgward Group AG ze Stuttgartu od dziś w Niemczech sprzedaje swojego większego SUVa BX7 TS. Cena bazowa za niemałego SUVa wynosi 44 200 Euro. Samochód będzie walczyć o klientów z takimi potentatami rynku jak BMW X3 czy Alfą Romeo Stelvio. Pod maską pracuje turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów i mocy 224 koni mechanicznych. Napęd trafia standardowo na obie osie za pomocą 6-stopniowej skrzyni automatycznej. Samochód maksymalnie rozpędzi się do 208 km/h, natomiast pierwszą „setkę” osiągnie w 9,4 sekundy. W przyszłości ma na rynek trafić odmiana elektryczna oznaczona jako BXi7 oraz mniejszy SUV – BX 5.

Borgward_3

Borgward będzie powoli rozwijać sieć dealerską, tymczasem głównie stawia na Internet. Dostępne są póki co ośrodki jazd próbnych oraz mobilne zespoły handlowe. Serwis Borgwardów będzie się odbywać w placówkach sieci warsztatów A.T.U., w aż 557 lokalizacjach na terenie Niemiec. Na razie nie wiadomo nic na temat wejścia producenta do Polski.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij