MENU
2018 Suzuki Jimny

Suzuki rezygnuje z diesli

Skoda Kodiaq GT – pierwszy czeski SUV Coupe

17 października 2018 Great news! Autor:

BMW X7 – jeszcze większy grill w tylnym lusterku

Po długich oczekiwaniach bawarska marka wytoczyła swoje największe działo. Mieliście dość X5tek jadących metr za wami na zderzaku? Powitajcie nowego króla tylnego lusterka – BMW X7.

Największe BMW staje do walki w jednej kategorii razem z Lexusem LX, Mercedesem GLS oraz Cadillakiem Escalade. Pierwszy raz od 1999 roku, model X5 nie dominuje już w gamie niemieckiego producenta. Jest to też samochód z największym do tej pory grillem, jaki koncern kiedykolwiek wyprodukował. Jednak mimo bardziej monumentalnego wyglądu, nowe X7 okazuje się być niewiele większe od swojego mniejszego brata.

Wzrost?
X7 – 180,5 cm vs 174,5 cm – X5

Szerokość?
X7 – 199,9 cm vs 200,4 cm – X5

Długość?
X7 – 515,1 cm vs 492,3 cm – X5

Podobnie też jest we wnętrzu. Ze względu na niemal identyczną szerokość obu samochodów, układ konsoli środkowej w zasadzie nie uległ zmianie. Oczywiście w wersji Pure Excellence wszystko będzie wykończone skórą, siedzenia pokryte pół-aniliną, lewarek skrzyni biegów wykonano ze szkła, a za doznania dźwiękowe zadba system audio Bowers & Wilkins.

Obok klasycznej siedmiomiejscowej odmiany, będzie też dostępna specjalna sześcioosobowa z komfortowymi fotelami w drugim rzędzie, elektrycznie regulowanymi oraz – naturalnie – wentylowanymi. Każdy fotel ma wtedy swój osobny podłokietnik, zupełnie jak w amerykańskich SUVach. Podejrzewam, że marka chce się tym przypodobać klientom zza wielkiej wody.

Ogromne są również możliwości bagażowe. Przy rozłożonych wszystkich siedzeniach będzie to 326 litrów, przy tylko dwóch rzędach 750 litrów, a kiedy złożymy wszystkie fotele – 2120 litrów pojemności. Jest to niespełna 300 litrów więcej od X5tki.

Nie wiemy jednak o ile droższy będzie model X7 w stosunku do “mniejszego” X5, ale zapewne marka nie będzie sprzedawać tych aut w tej samej “klasie cenowej”, a w pełni wyposażone egzemplarze mogą zbliżać się do granicy nawet siedmiu cyfr. To, co jednak pozostanie niezmienne, to podejście do wydechów. Producent zarzeka się, że zarówno w wersji benzynowej, jak i wysokoprężnej, wydechy będą prawdziwe – bez żadnych sztucznych plastikowych zaślepek. BMW – trzymam Cię za słowo.


Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij