MENU

MINI Cooper Oxford Edition – nowy rok szkolny

BMW X3 M i X4 M oficjalnie zapowiedziane

7 września 2018 Great news! Autor:

BMW X2 M35i – pikantny crossover

Wielu fanów motoryzacji uważa crossovery za samochody pozbawione sensu i polotu. BMW stara się zerwać z takim wizerunkiem segmentu prezentując najmocniejszą odmianę modelu X2.

BMW X2 nie jest autem przełomowym, nie wnosi do segmentu nic nowego, ale w historii marki z pewnością zapisze się ze względu na właśnie zaprezentowaną wersję M35i. Jest ona bowiem napędzana najmocniejszym w historii bawarskiej firmy silnikiem czterocylindrowym. Dwulitrowiec generuje moc aż 306 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 450 Nm. Pozwala to katapultować crossovera do pierwszej „setki” w 4,9 sekundy.

M35i wyposażone jest standardowo w napęd na cztery koła, który przekazywany jest przez ośmiostopniową automatyczną skrzynię biegów. Poza tym BMW zadbało o właściwości jezdne wyposażając crossovera w adaptacyjne zawieszenie oraz zmieniając charakterystykę pracy układu kierowniczego. Za siłę hamującą odpowiadają zaś 18-calowe tarcze hamulcowe na przedniej osi oraz 17-calowe z tyłu. X2 M35i stoi standardowo na kołach 19-calowych, jednak BMW opcjonalnie oferuje także obręcze o jeden cal większe. Najmocniejsza odmiana standardowo jest wyposażona w bodykit znany z odmiany wyposażonej w pakiet stylistyczny M. Standardem są także reflektory LED.

Wnętrze M35i jest identyczne do tego, które do tej pory oferowane było w pakiecie stylistycznym M. Różnicą jest jednak możliwość zamówienia opcjonalnych foteli przypominających kubełkowe. W sumie wnętrze jest dostępne w trzech głównych wariantach stylistycznych.

Produkcja M35i rozpocznie się w listopadzie, jednak klienci z Europy na auto będą musieli poczekać do wiosny przyszłego roku. BMW na razie nie dostosowało bowiem silnika do obowiązującej na Starym Kontynencie normy emisji spalin.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij