MENU

Mercedes-Benz GLB – powrót do korzeni

Audi SQ8 – mocno i modnie

12 czerwca 2019 Great news! Autor:

BMW serii 3 Touring (G21) – klasyka wciąż w modzie

Pomimo ogromnego zainteresowania SUVami oraz crossoverami w Europie wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się samochody z nadwoziem kombi. BMW nie zamierza odpuszczać tej okazji do zarobku.

Nowa seria 3 w nadwoziu kombi będzie nosić oznaczenie G21. W porównaniu do poprzednika, “trójka” urosła w każdym kierunku, począwszy od długości, przez szerokość, kończąc na rozstawie osi. W szczególności cieszą te ostatnie centymetry. To dzięki nim BMW będzie w stosunku do poprzednika bardziej przestronne na wysokości ramion pasażerów oraz biorąc pod uwagę miejsce na nogi pasażerów podróżujących na tylnej kanapie. Zwiększyła się także (choć zaledwie o 5 litrów) pojemność bagażnika, która teraz wynosi równe 500 litrów.

Jak zapewnia BMW, seria 3 w wydaniu nieco bardziej rodzinnym nadal będzie samochodem o świetnych właściwościach jezdnych. Ma to być efektem kilku czynników. Pierwszym z nich jest przede wszystkim zwiększenie sztywności całego samochodu w stosunku do poprzedniej generacji. Drugim idealny rozkład masy wynoszący 50:50. Poza tym „trójka” będzie mogła być wyposażona w sportowe zawieszenie, obniżające prześwit o 1 cm oraz adaptacyjne amortyzatory.

BMW na razie przewidziało cztery jednostki napędowe, które będą mogły trafić pod maskę „trójki” Touring. Są to dwu- i trzylitrowy benzyniak oraz diesel o tych samych pojemnościach. Ich moc będzie odpowiednio wynosić 181, 255 oraz 369 koni w przypadku benzyny oraz 147, 188 i 261 koni w przypadku Diesla. Benzyny standardowo będą współpracować z automatyczną skrzynią biegów, manualną przekładnię znajdziemy tylko w słabszym motorze wysokoprężnym.

Samochód poza Europą będzie dostępny także w Japonii, Korei Południowej, Tajwanie, Hong Kongu, Australii oraz Nowej Zelandii. Jego premiera rynkowa będzie mieć miejsce 28 września. Ceny w Polsce na razie nie są znane.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij