MENU

Mini zapowiada swoją pierwszą hybrydę

Volkswagen Golf przeszedł lifting

8 listopada 2016 Great news! Autor:

BMW M4 DTM Champion Edition – tylko dla mistrzów

W ubiegły weekend Marco Wittmann, kierowca BMW, przypieczętował swój drugi tytuł mistrzowski wyścigowej serii DTM. Nie trzeba było długo czekać na reakcję marki, która zwycięstwo celebruje specjalną edycją limitowaną modelu M4 – DTM Champion Edition.

To w pewnym sensie wariacja na temat M4 GTS, które zaczęło pojawiać się na ulicach i zostało już dawno wyprzedane co do ostatniej sztuki. Oba modele dzielą charakterystyczną cechę, jaką jest specjalny wtrysk wody, opracowany przez firmę Bosch. Pozwala to trzylitrowej jednostce o sześciu cylindrach rozwinąć moc na poziomie 500 KM i moment obrotowy wynoszący nawet 600 Nm. Osiągi także już znamy – pierwsza setka w 3,8 sekundy, a maksymalnie nawet 305 km/h.

bmw-m4-dtm-champion-edition (1)

Jeszcze jednym elementem łączącym wersje GTS i DTM Champion Edition są tylne światła wykonane w technologii OLED. Zresztą, wewnątrz też wyglądają podobnie. Nowa wersja także jest autem dwumiejscowym, a w miejscu tylnej kanapy znajdziemy elementy klatki bezpieczeństwa. Z drugiej strony, nie zabrakło tu miejsca na nawigację i klimatyzację – jest więcej niż „po ludzku”.

To, co odróżnia wersję celebrującą sukces w DTM jest specjalne malowanie – bazą jest tu Biel Alpejska, a karoserię pokryto pasami w barwach M Performance. Tam, gdzie farba nie dotarła znajdziemy odkryte włókno węglowe, z którego wykonane są nie tylko dodatkowe lotki i ostre elementy aerodynamiczne, ale także maska czy dach. Oznacza to pokaźną różnicę w masie między M4 DTM Champion Edition a zwykłym modelem – zapewne o skali porównywalnej ze wspomnianym M4 GTS (1510 kg).

bmw-m4-dtm-champion-edition (2)

Do tego ceramiczne hamulce, podrasowane zawieszenie oraz specjalne 19- i 20-calowe felgi. To wszystko za niecałe 150 tysięcy euro, czyli mniej więcej tyle, co wersja GTS. Tyle, że tu potrzebny jest jeszcze większy refleks – M4 DTM Champion Edition powstanie jedynie w 200 egzemplarzach.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij