MENU

Fiat Ducato Electric – odpowiedź na potrzeby rynku

Nowe Renault Captur oficjalnie zaprezentowane

2 lipca 2019 Great news! Autor:

Audi S8 – imponujące i mocne

Na nowy rok modelowy Audi przygotowało między innymi nową odmianę swojej flagowej limuzyny. Będzie moc!

Chociaż Audi zaprezentowało najnowszą podmianę A8 niecałe dwa lata temu, to już uznało, że czas na pierwsze zmiany w jego gamie. Najważniejszą z nich będzie dodanie do oferty wersji S8! Flagowa limuzyna dzięki temu nie tylko będzie jeszcze mocniejsza, ale też będzie deptać po piętach konkurencji spod znaku BMW oraz Mercedesa.

S8 to przede wszystkim potężny silnik. Pod maską blisko 2,5-tonowej limuzyny pracować będzie podwójnie doładowane V8 o pojemności 4 litrów. Motor rozwinie moc nieco ponad 560 koni mechanicznych i będzie dysponować momentem obrotowym na poziomie aż 800 Nm! Silnik spalinowy wesprze także silnik elektryczny. S8 będzie tak zwaną „miękką hybrydą” bazującą na 48-woltowym układzie elektrycznym. Nie wiadomo jednak, czy samochód będzie mógł poruszać się w trybie czysto elektrycznym, jak niektóre modele Audi wyposażone w ten system. Napęd trafi na wszystkie cztery koła.

Audi S8 pomimo sportowych aspiracji wyrażonych nieco powiększonymi wlotami powietrza oraz czterema końcówkami układu wydechowego, nadal ma być bardzo komfortowe. Odpowiadać za to będzie zawieszenie, w którego skład dodatkowo wejdzie szereg systemów elektronicznych. Jednym z nich będzie aktywna kontrola przechyłów nadwozia. W trybie sportowym system będzie automatycznie ograniczać przechył do poziomu maksymalnie 2,5 stopnia, podczas gdy w trybie komfortowym będzie to równe 5 stopni. Dodatkowo drogę przed autem skontroluje kamera, która przygotuje układ jezdny do wybierania nierówności, zanim ten na nie najedzie.

We wnętrzu S8 znajdą się detale wykończone matowym aluminium, na fotelach zaś pojawi się skórą przeszywana we wzór diamentów, nie zabraknie też włókna węglowego. Wszystkie ustawienia samochodu będą dostępne przez ekrany: dwa na konsoli centralnej oraz jeden za kierownicą w miejscu klasycznych zegarów.

Na razie nie wiadomo jaka będzie cena Audi S8, jednak już teraz możemy powiedzieć jedno – tanio nie będzie, a pomimo to chętnych na pewno nie zabraknie.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij