MENU

Jakie auta elektryczne sprzedają się w Polsce najlepiej?

Nowy Aston Martin Vantage AMR – klasyka gatunku

2 maja 2019 Great news! Autor:

Audi S4 z Dieslem pod maską

Kolejny sportowy model Audi będzie mieć pod maską silnik wysokoprężny. Czy to początek nowej ery Diesli?

Chociaż niemiecki producent samochodów nie wydał oficjalnej publikacji dla mediów, to materiały, które zostały umieszczone na portalach Audi nie pozostawiają złudzeń. Oto nowe Audi S4! W dodatku pomimo braku oficjalnych komunikatów wiadomo o samochodzie bardzo dużo, dzięki opublikowanej specyfikacji technicznej.

Audi S4 będzie dostępne zarówno w odmianie sedan jak i Avant. Niezależnie od wersji nadwozia samochód napędzany będzie tym samym silnikiem V6 o pojemności 3 litrów. Będzie on generować moc 342 koni mechanicznych oraz moment obrotowy o wartości 700 Nm. Nie obawiajcie się przy tym jakiejkolwiek turbodziury, Audi bowiem korzystać będzie z elektrycznej sprężarki, która będzie sprawiać, że samochód będzie wystarczająco dynamiczny już od najniższych obrotów. Poza tym układ napędowy będzie tak zwaną „miękką hybrydą”.

Przyspieszenie do „setki” zajmie 4,8 sekundy w odmianie czterodrzwiowej, Avant jest wolniejszy o 0,1 sekundy. Jest to spowodowane większą o 40 kilogramów masą kombiaka (1895 wobec 1855 kg). Niezależnie od wersji nadwozia prędkość maksymalna samochodu została ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij