MENU

Tesla z myślą o… psach

Cupra Formentor – nie mów mi Seat

19 lutego 2019 Great news! Autor:

Audi Q8 z nowymi silnikami V6

Gama jednostek napędowych w prestiżowym SUVie zostaje zwiększona o dwie nowe sześciocylindrowe jednostki napędowe.

Co najważniejsze, mówimy tutaj o europejskiej odmianie modeli Q8, a więc omawiane jednostki napędowe trafią także do polskiej oferty Audi. Nowe motory V6 są jednak preludium do testowanego już, ale nadal zakamuflowanego potężnego SQ8, które będzie napędzane przez silnik V8.

Pierwszy nowy motor będzie krył się pod oznaczeniem 55 TFSI. Będzie to trzylitrowy silnik benzynowy, który wspomagany będzie przez turbosprężarkę oraz 48-woltową tak zwaną „miękką hybrydę”. Moc jaką osiągnie silnik to 340 koni mechanicznych, a moment obrotowy wyniesie równe 500 Nm. Przyspieszenie do „setki” zajmie 5,9 sekundy, zaś prędkość maksymalna będzie limitowana do 250 km/h.

Druga jednostka będzie napędzana nie benzyną, a ropą. Diesel o pojemności trzech litrów będzie generować moc 231 koni mechanicznych i pozwoli na sprint do „setki” w 7,1 sekundy, a prędkość maksymalna wyniesie 233 km/h. Podobnie jak benzyniak, tak i ropniak będzie wspomagany przez miękki system hybrydowy. Opisywany motor będzie się krył pod nazwą 45 TDI.

Obie jednostki będą standardowo łączone z automatyczną skrzynią biegów i napędem quattro. Zamówienia ruszą niebawem.

Tagi: , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij