MENU

Nissan GT-R Nismo GT3 – dzień dziecka

Nowy Lexus ES gotowy do walki w segmencie E

11 czerwca 2018 Great news! Autor:

Audi Q8 – pierwszy SUV Audi z nadwoziem coupe

Audi zaprezentowało swój najnowszy model – Q8. Jest to pierwszy SUV tej marki z nadwoziem nawiązującym do coupe.

Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier firmy z Ingolstadt prezentuje się bardzo masywnie. Z przodu na pierwszy rzut oka widać reflektory matrix LED i wielką, ośmiokątną atrapę chłodnicy, a obok dwa mniejsze wloty powietrza, które nadają temu samochodowi muskularny kształt. Po bokach znajdują się przetłoczenia oraz charakterystyczny ścięty dach, podobnie jak w BMW X6 oraz w Mercedesie GLE Coupe. Przez cały tył ciągnie się pas ledów, a na zderzaku znajdziemy dwie duże, prostokątne końcówki układu wydechowego.

Samochód mierzy 4986 mm długości, 1995 mm szerokości i 1705 mm wysokości, a prześwit wynosi 254 mm. Za dopłatą można zamówić zawieszenie pneumatyczne, które jest w stanie podnieść karoserię pojazdu o dodatkowe 90 mm. Stylistyka zachęca, aby zjechać z asfaltu, ale pewnie niewielu użytkowników się na taki krok zdecyduje, ponieważ auto jest opcjonalnie wyposażone w 22-calowe koła.

Audi-Q8-1

Za napęd Q8 będą odpowiedzialne dwa silniki diesla o mocy 231 (45 TDI) lub 286 KM (50 TDI), benzynowy będzie mieć zaś 340 KM (55 TFSI). Najsłabszy oraz najmocniejszy silnik będą dostępne na początku przyszłego roku. Układ napędowy wyposażony jest także w 48-woltowy układ elektryczny, który działa przy prędkościach od 34 do 99 km/h. Jest to system typu mild hybrid, który odpowiada za uruchamianie silnika spalinowego, ładuje główny akumulator podczas jazdy i wspomaga silnik spalinowy. Do przenoszenia napędu służy napęd quattro, który rozdziela moment obrotowy w stosunku 40:60. Kiedy istnieje taka potrzeba system może przenieść moc na oś, która będzie miała mniejszą trakcję.

Warto wspomnieć, że samochód można wyposażyć we wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, jak choćby reflektory typu matrix. Każda lampa składa się z 24 diod, które dostosowują się do obecnie panujących warunków na drodze. Q8 możemy też zamówić z systemem czterech kół skrętnych – tylne koła obracają się o maksymalnie 5 stopni.

Audi-Q8-4

We wnętrzu znajdziemy 3 ekrany dotykowe, znane między innymi z modeli A8, A7 i A6. Fotele są dostępne z masażem, podgrzewaniem oraz wentylacją. Nawigacja zapamiętuje poprzednie cele i sama zaproponuje nam plan podróży. System nagłośnienia przygotowała firma Bang & Olufsen z 23 głośnikami i dźwiękiem 3D. Producent deklaruje, że muzyka odgrywana jest tak, jakbyśmy byli w sali koncertowej. Bagażnik jest ogromny i ma wymiary od 605 litrów do aż 1 705 litrów po złożeniu oparć tylnej kanapy.

Audi-Q8-21

Samochód będzie produkowany w fabryce na Słowacji – tej samej, gdzie wytwarzany jest inny model tej marki, Q7. Audi Q8 wejdzie do produkcji jesienią 2018 roku.


Audi-Q8-5 Audi-Q8-6 Audi-Q8-7 Audi-Q8-9 Audi-Q8-10 Audi-Q8-20 Audi-Q8-22 Audi-Q8-23

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij