MENU

Nowy SsangYong Korando – większy brat Tivoli

Tesla Model Y – premiera już 14 marca

7 marca 2019 Great news! Autor:

Audi Q4 e-Tron debiutuje w Genewie

Marka z Ingolstadt na swoim stoisku targowym zaprezentowała koncepcyjne Q4 e-Tron. To zapowiedź elektrycznego SUVa.

Pokazany w Genewie koncepcyjny model Q4 e-Tron wygląda jak gotowy do wejścia do produkcji, niestety przyjdzie nam na to poczekać jeszcze około roku. Pomimo tego, nawet za kilkanaście miesięcy osiągi elektrycznego SUVa będą robić wrażenie na klientach. Samochód ma dysponować mocą systemową 306 KM, jednak co ważniejsze zasięg ma wynieść 450 kilometrów. Dzięki maksymalnej mocy ładowania 125 kW baterię o pojemności 82 kWh do poziomu 80% będzie można naładować w zaledwie pół godziny.

Co ciekawe, Q4 e-Tron pomimo napędu na wszystkie cztery koła będzie przez większość czasu pojazdem tylnonapędowym. Silnik znajdujący się przy przedniej osi będzie uruchamiany tylko wtedy, kiedy kierowca będzie chciał wykorzystać większą moc samochodu oraz kiedy przyczepność kół będzie spadać.

Dzięki oparciu konstrukcji samochodu o płytę MEB, Audi będzie przestronne w środku oraz stosunkowo tanie. Ponieważ płyta MEB konstrukcji koncernu Volkswagena charakteryzuje się bardzo małymi zwisami przednim i tylnym, więcej miejsca można wygospodarować w kabinie auta. Natomiast ze względu na coraz szersze użycie płyty podłogowej także w innych modelach koncernu, koszty jej wytworzenia spadają. Audi może więc być bardzo dużą konkurencją pod względem cenowym dla samochodów produkowanych przez Teslę, Mercedesa, a w przyszłości także Polestara.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij