MENU

Peugeot Expert – nowy w załodze

Volkswagen zapowiada nowego SUVa

Aston Martin Vantage GT8

15 kwietnia 2016 Great news! Autor:

Aston Martin Vantage GT8 – bezwzględny

Z obozu Aston Martin doszły nas ciekawe wieści o kolejnej specjalnej edycji najmniejszego modelu w gamie marki. Przed nami prawdziwa torowa zabawka – Vantage GT8.

Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy tu do czynienia z porządną wyścigówką. Niemal nieskazitelne linie Astona do których byliśmy przyzwyczajeni zostały zmącone tutaj przez ogromne tylne skrzydło, dodatkowe elementy aerodynamiczne oraz fluorescencyjne malowanie. Gdzieniegdzie auto eksponuje też elementy z włókna węglowego, choćby w… logo marki. Od razu widać, że to nie przelewki.

Aston Martin Vantage GT8

Świadczą także o tym liczby – względem cywilnej wersji GT8 został odchudzony o całe 100 kilogramów i waży teraz około 1,5 tony. Na dietę-cud składają się wspomniane wcześniej carbonowe części (np. dach, fotele, panele drzwi), magnezowe 19-calowe felgi, tytanowy układ wydechowy, poliwęglanowe szyby i lżejszy akumulator. Od torowego wyjadacza różni go tylko wyposażenie obejmujące wciąż choćby rozbudowany system audio, klimatyzację i system inforozrywki.

Aston Martin Vantage GT8

Kolejna dobra wiadomość to skromny, acz jak najbardziej wart odnotowania przyrost mocy. Wersja GT8 dysponuje 4,7-litrowym V8 o mocy 446 KM i momencie obrotowym 490 Nm. To przyrost o 10 KM względem standardowego Vantage’a V8. Motor zestawiony może być z klasycznym 6-biegowym manualem, bądź 7-stopniową przekładnią Sportshift II.

Aston Martin Vantage GT8

Jak niższa masa, ulepszona aerodynamika i podrasowany silnik wpływają na osiągi? Nowy Aston setkę osiąga w 4,4 sekundy (o 0,2 sekundy mniej niż spokojniejszy brat), a jego prędkość maksymalna to 305 km/h. To może i niewielka różnica względem zwykłego Vantage’a, ale w ciemno możemy powiedzieć, że wrażenia z jazdy GT8 będą zgoła odmienne.

Aston Martin Vantage GT8

Cena nowego Astona to 165 tysięcy funtów, choć poza pieniędzmi trzeba wykazać się refleksem – w planach jest jedynie 150 egzemplarzy.


Aston Martin Vantage GT8 Aston Martin Vantage GT8 Aston Martin Vantage GT8 Aston Martin Vantage GT8 Aston Martin Vantage GT8

Tagi: , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij