MENU
Ferrari GTC4Lusso

Ferrari GTC4Lusso – doprawiony na ostro

Renault KWID RACER – hindus zawadiaka

BMW ALPINA B7 xDrive

8 lutego 2016 Great news! Autor:

Alpina BMW B7 xDrive – gruba sztuka

Jeszcze nie do końca wszyscy na dobre oswoili się z nową flagową limuzyną BMW, a już swoje zmiany poczynił nadworny tuner – Alpina. Oto nowy model B7, z którym nie ma żartów.

Alpina nigdy nie słynęła z radykalnych zmian stylistycznych i tym razem ograniczyła się do skromnego pakietu stylistycznego. Obejmuje on dokładki na zderzakach, progach i dyskretną lotkę na tylnej klapie. Do tego charakterystyczny wzór 20-calowych felg i specjalny, niebieski lakier. Wszystko więc w granicach smaku, ale już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z czymś ciekawszym.

BMW ALPINA B7 xDrive

Wewnątrz także nie ma wielkich ingerencji. Ogranicza się ona do detali – gdzieniegdzie umieszczonego logo tunera, skórzanych wykończeń czy kolorowych nici. Rękę tunera widać także na podświetlanych progach, zegarach i tapicerce. Generalnie B7 oferuje najwyższy standard bawarskiej limuzyny.

BMW ALPINA B7 xDrive

Ciekawsze są zmiany pod maską. Stuningowana “siódemka” oferuje aż 600 KM i 800 Nm. Wytwarza je 4,4 litrowe V8 drzemiące pod maską. Moc przenoszona jest przez 8-biegowy automat, w którym Alpina także maczała palce dodając funkcję SWITCH-TRONIC. Napęd wędruje rzecz jasna na wszystkie cztery koła. To wszystko wystarcza, by tę ogromną limuzynę wystrzelić do setki w 3,6 sekundy i podróżować nią z prędkością przekraczającą 310 km/h.

BMW ALPINA B7 xDrive

Nie pominięto także spraw związanych z prowadzeniem. Tu Alpina wspomina o różnych mniej lub bardziej enigmatycznie brzmiących rozwiązaniach – pneumatyczne zawieszenie, Dynamic Damper Control,  Active Comfort Drive, Active Roll Stabilization czy też Integral Active Steering. To wszystko ma dać niezakłócony niczym komfort w codziennym użytkowaniu i precyzyjne, sportowe prowadzenie kiedy tego potrzebujemy.


BMW ALPINA B7 xDrive BMW ALPINA B7 xDrive BMW ALPINA B7 xDrive BMW ALPINA B7 xDrive

 

Tagi: , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij