MENU

Mahindra XUV Aero – czyli BMW X6 made in...

Toyota kupi resztę udziałów Daihatsu

27 stycznia 2016 Great news! Autor:

2 litrowy bokser w Porsche? Nadchodzi nowy 718 Boxster!

20 lat po pojawieniu się na rynku pierwszej generacji Boxstera, świat ujrzał jego czwartą odsłonę, z zupełnie nową nazwą – Porsche 718 Boxster.

Z zewnątrz jest to bardziej ewolucja, niż rewolucja, w porównaniu do krótko produkowanej generacji 981. Najbardziej w oczy rzucają się zmodyfikowane lampy przednie ze zintegrowanymi LEDami do jazdy dziennej, oraz przemodelowany zderzak przedni. Z boku – większe wloty powietrza i zmienione klamki, a z tyłu – napis Porsche umieszczony pod lotką. We wnętrzu zmiany objęły kierownicę i konsolę środkową, upodabniając nowego Boxstera do reszty gamy Porsche.

Jednakże największa rewolucja miała miejsce… w sumie z tyłu. Mowa tutaj o jednostkach napędowych kolejnej generacji tego najmniejszego Porsche. Bazowa wersja 718tki będzie napędzana 2 litrowym turbodoładowanym bokserem, rozwijającym 300 koni mechanicznych i 380 Nm momentu obrotowego. W porównaniu do poprzednika, silnik stracił 2 cylindry i 0.7 litra, ale zyskał 35 koni mocy i aż 100 Nm momentu. Topowa wersja 718 Boxster S zaopatrzona będzie już w większy agregat, o pojemności 2.5 litra, rozwijający 350 koni mechanicznych i 420 Nm momentu obrotowego (wzrost o 35 koni i 60 Nm względem starej “eski”).

No i co najważniejsze – auto będzie dostępne ze skrzynią manualną w obu wersjach mocowych. Nowe silniki to naturalnie ukłon w stronę norm ekologicznych. Według producenta, 718 Boxster ma spalać od 6.9 do 7.3 l/100km (zapewne w ruchu pozamiejskim). Osiągi? Standardowa wersja ze skrzynią PDK i pakietem Sport Chrono przyśpieszy do setki w 4.7 s i skończy przyśpieszać po osiągnięciu 275 km/h. To poprawa o prawie sekundę i 15 km/h w stosunku do poprzedniej generacji. A jeżeli weźmiemy Boxstera S, setkę osiągamy w 4.2 s i wbijemy na liczbę 285.

Pierwsze egzemplarze nowego 718 wyjadą na europejskie drogi pod koniec kwietnia, niestety nie wiemy jeszcze nic na temat cen na rynku polskim. Za naszą zachodnią granicą będzie to 53.646 Euro za bazową wersję, i 66.141 Euro za 718 Boxster S.


<718 Boxster S 718 Boxster S 718 Boxster und 718 Boxster S 718 Boxster S

Tagi: , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij